Lampy pokojowe

Wybór lamp do pokoju może być bardzo trudny. Trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów, które mogą wpłynąć na ostateczną wygodę korzystania z urządzenia. Lampy pokojowe muszą przecież być niezawodne. Trudno przecież wyobrazić sobie, że ktoś będzie doświetlał przestrzeń latarkami czy świeczkami, jeśli w pomieszczeniu znajduje się lampa. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie?

Ilość żarówek

Każdy sklep z lampami sprzedaje modele wyposażone w przeróżną ilość żarówek. Najmniejsze mają miejsce tylko na jedną, ale są modele, które mają ich nawet kilkadziesiąt. Zwykłe oświetlenie pokojowe ma jednak zwykle jedną lub dwie żarówki. Zazwyczaj właśnie tyle wystarcza, by wydajnie oświetlić całą przestrzeń pomieszczenia. W przypadku dużych pokojów zwykle jedna żarówka to zbyt mało. Wynika to z faktu, że zazwyczaj świeci ona bezpośrednio w dół. Jednak, jeśli Lampy pokojowe są wyposażone przynajmniej w dwie oprawki na żarówki, to są one zwrócone do siebie w przeciwnych kierunkach. Dzięki temu światło nie jest skondensowane w jednym punkcie, ale rozprasza się po całym pomieszczeniu.

Możliwość regulacji

Oświetlenie pokojowe powinno być, chociaż w pewnym stopniu, regulowane. W przypadku lamp sufitowych bardzo ważne jest, by można było je obniżać lub podwyższać w zależności od potrzeb domowników. W niektórych lampach można też zmieniać ustawienie poszczególnych kloszy i oprawek, by lepiej dostosować je do kształtu pomieszczenia. Taka możliwość regulacji nie jest niezbędna, ale zdecydowanie ułatwia to dopasowanie oświetlenia do zmieniających się por dnia lub roku. Każdy dobry sklep z lampami ma w swojej ofercie także oświetlenie, które jest przeznaczone do zmieniania ustawienia żarówek i do wykorzystywania ich do naprawdę dobrego doświetlenia pomieszczeń. Najczęściej takie lampy wykorzystują niewielkie żarówki LED, które są przesuwane wzdłuż specjalnych szyn. To rozwiązanie bardzo estetyczne i równocześnie pozwalające mieszkańcom na dopasowanie lampy do swoich konkretnych oczekiwań. Niestety nie sprawdzi się ono w tradycyjnych aranżacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here