Ustroń

Ustroń zlokalizowany w województwie śląskim może być atrakcyjnym przystankiem dla kogoś, kto chciałby poznać ten region kraju. Znaleźć tutaj można liczne atrakcje Ustroń, które zasługują na uwagę dużych i małych turystów. Ustroń atrakcje – jakie w szczególności warto wziąć pod uwagę, by spędzony w tej miejscowości weekend był naprawdę udany?

Ustroń atrakcje turystyczne – Park Kościuszki

Jako że przez Ustroń przepływa Wisła, znaleźć tutaj można wiele malowniczych krajobrazów, które pozwalają poczuć wiatr we włosach. Jednym z nich jest Park Kościuszki, gdzie znaleźć można wiele starych drzew, a także nadwiślane bulwary. Poza tym jednak park ten jest wyjątkowo współczesny, gdyż nie trzeba ograniczać się w nim wyłącznie do spacerów i siedzenia na jednej z wielu dostępnych ławeczek.

Dzieci na przykład będą doceniać Ustroń atrakcje turystyczne za znajdujący się w Parku Kościuszki plac zabaw, czy dostępnej dla najmłodszych fabryki piasku z całym wyposażeniem. Dorośli z kolei mogą w tym czasie, gdy dzieci będą lepić zamki, skorzystać ze ścianek wspinaczkowych. Ci bardziej muzykalni z pewnością ucieszą się na widok zewnętrznych instrumentów muzycznych – takie atrakcje Ustroń mogą na długo pozostać w pamięci.

Atrakcje Ustroń – zabytkowy rynek

Rynek w Ustroniu to zdecydowanie jedno z tych miejsc, gdzie warto pobyć chociaż przez pół godziny. Jeśli chodzi o atrakcje Ustroń, rynek z pewnością zalicza się do jednej z nich, chociażby ze względu na podświetlaną fontannę. Można także usiąść na jednej z ławeczek, która wraz z pozostałą małą architekturą miejską na rynku tworzy spójną aranżację przestrzeni. Warto uchwycić Ustroń atrakcje, spędzając czas wolny właśnie na zabytkowym rynku.

Zimowe atrakcje w Ustroniu – wyciągi narciarskie

Nie można mówić o Ustroniu w kontekście dostępnych atrakcji i pominąć przy tym tutejsze wyciągi narciarskie. Te ustrońskie, z których młodzież i dorośli korzystają w okresie jesienno-zimowym, prawie że dorównują Wielkiej krokwi w Zakopanem. Wyciąg Liniowy Czantoria, Duża Palenica i Palenica Mała są doskonale przygotowane do każdego sezonu, gwarantując narciarzom szereg miejsc, gdzie mogą poćwiczyć swoje umiejętności lub oddać się ekstremalnej jeździe dla zaawansowanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here