W jakie akcesoria do waporyzatorów warto zainwestować?

0
671

Waporyzatory to coraz częściej wykorzystywane akcesoria, które pozwalają cieszyć się wspaniałym aromatem suszu oraz wdychać substancje aktywne w nim zawarte w sposób maksymalnie bezpieczny. Nic więc dziwnego, że powstaje do nich coraz więcej ciekawych akcesoriów (a także części zamiennych), które mogą przydać się miłośnikom wapowania. Zobaczmy, po co warto sięgnąć.

Filtry wodne – bubblery

Woda posiada wspaniałe właściwości filtrujące i bez najmniejszych wątpliwości można uznać, że doskonale sprawdza się w roli medium, które zabezpiecza nas przed szkodliwymi substancjami. Nic więc dziwnego, że podobnie jak w fajce wodnej odgrywa ona istotną rolę, tak samo i w waporyzatorach może się sprawdzić jako pomoc w uzyskaniu optymalnych warunków inhalacji.

Jeśli zatem zależy ci na jak najbardziej zdrowych, czystych i delikatnych oparach wybranego przez ciebie suszu, nie powinien wahać się ani chwili – filtr wodny jest właśnie dla ciebie! Działa on w taki sposób, że “chmura” przedostaje się najpierw do wody zebranej w specjalnie przeznaczonym do tego naczyniu. Tam zostaje oczyszczona ze zbędnych substancji, które pozostają w wodzie, a sama para przechodzi dalej, prosto do ust wapera. Dzięki temu jego płuca są jeszcze zdrowsze, gdyż ewentualność dostania się do nich niezdrowych związków jest zminimalizowana.

Filtry wodne to inaczej bubblery ze względu na swoje charakterystyczne działanie i wywoływanie małych “bąbelków” pary przechodzącej przez wodę. Naczynie zazwyczaj jest szklane i powinno być dopasowane indywidualnie do danego waporyzatora, aby dobrze z nim współdziałało.

Pokrowiec

Wybierasz się ze swoim waporyzerem w podróż, a może po prostu nie chcesz, by twoja domowa “stacja” uległa zakurzeniu? Niezależnie do tego, jak brzmi odpowiedź na twoje pytanie, mamy dla ciebie rozwiązanie: pokrowce i etui na waporyzery.

Niezależnie od wielkości urządzenia na pewno znajdziesz dla siebie idealny pokrowiec. Powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, który przetrwa między innymi podróże i panujące w nich warunki. Jest to szczególnie ważne, jeśli nigdy nie rozstajesz się ze swoim gadżetem i jest on narażony na upadki, uderzenia czy też słotę w trakcie twoich wycieczek. Warto zadbać przy tym również o to, by etui dobrze się prezentowało i stanowiło dodatkową ozdobę w twojej kolekcji akcesoriów.

Części zamienne

Nawet najlepsze waporyzatory z czasem tracą swoje doskonałe właściwości. Utrzymanie ich  w tak samo dobrej kondycji przez cały czas wymaga między innymi wymiany drobnych, zużywających się elementów, takich jak choćby sitka czy rurki. Dlatego warto zaopatrzyć się od czasu do czasu w kilka z nich, by potem szybko je wymienić, gdy zajdzie taka potrzeba – bez czekania na dostawę i bez rezygnowania z przyjemności, jaką daje wapowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here