Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do swojego mieszkania

Wybór odpowiednich drzwi to jedno z największych wyzwań podczas remontu mieszkania. Producenci drzwi wewnętrznych oferują bowiem szeroki wybór modeli o zróżnicowanych wykończeniach oraz parametrach technicznych. Aby idealnie dopasować je do przestrzeni swojego domu, należy uwzględnić zarówno aspekt praktyczny, jak i estetyczny.

Jakie modele oferuje producent drzwi wewnętrznych?

Większość firm produkujących drzwi wewnętrzne proponuje swoim klientom drzwi ramowe, płytowe oraz szklane. Wybór zależy od preferencji kupującego. Osoby, które decydują się wykończyć mieszkanie w stylu nowoczesnym, najczęściej stawiają na modele szklane lub proste i gładkie drzwi płytowe. Fani tradycyjnych rozwiązań wybierają zwykle drzwi ramowe z licznymi przeszkleniami, dzięki którym światło przenika do sąsiadujących pomieszczeń.

Bez względu na wybór modelu warto dowiedzieć się z jakiego materiału wykonane są drzwi. Najdroższe skrzydła wypełnia lite drewno. Wybierając bardziej budżetowy produkt, należy upewnić się, czy rama wykonana jest z solidnej płyty MDF lub klejonego drewna. Chcąc zakupić drzwi o podwyższonej akustyce oraz odporności na uszkodzenia, lepiej unikać wypełnienia z tzw. plastra miodu, czyli wkładu z odpornego na nacisk kartonu.

Czym różnią się modele przylgowe od bezprzylgowych?

Wiedząc już jaki rodzaj drzwi najlepiej sprawdzi się w remontowanym wnętrzu, należy podjąć decyzję o zakupie modelu przylgowego lub bezprzylgowego. Producent drzwi wewnętrznych zwykle oferuje obie te możliwości.

Modele przylgowe są popularniejszą oraz tańszą propozycją. Po ich zamknięciu można zauważyć, że skrzydło delikatnie zachodzi na ościeżnicę, uwidaczniając tym samym zawiasy. Drzwi bezprzylgowe tworzą zaś równą płaszczyznę z ościeżnicą, ukrywając elementy techniczne konstrukcji. Takie modele doskonale sprawdzą się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach.

Na jakie dodatkowe elementy warto zdecydować się przy zakupie drzwi?

Większość producentów drzwi wewnętrznych wzbogaca swoją ofertę o dodatkowe udogodnienia. W przypadku wielu modeli klient może zdecydować się na wykonanie podcięcia wentylacyjnego, dodanie zamka magnetycznego oraz rozety umożliwiającej zamknięcie drzwi.

Szeroki wybór klamek pozwala zaś na dostosowanie wybranego modelu do charakteru wnętrza. Warto podkreślić, że odpowiedni dobór dodatków, może całkowicie odmienić styl skrzydła.

Każdy producent drzwi wewnętrznych dokłada wszelkich starań, aby oferowane modele spełniały oczekiwania klientów. Bogaty wybór skrzydeł sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć drzwi do swojego mieszkania, które zarówno podkreślą jego charakter, jak i będą łaskawe dla portfela.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Producent drzwi wewnętrznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here