Szlabany parkingowe

Choć szlaban parkingowy to urządzenie, z którym właściwie każdy miał do czynienia, to jednak mało kto jest w stanie powiedzieć, jakie są rodzaje szlabanów, a także czym się one powinny charakteryzować. Pomimo tego, że wiedza ta może wydawać się zbędna, warto ją posiąść, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie nam wyposażać np. własną firmę w taki sprzęt.

Szlabany parkingowe — popularne rodzaje

Od czego trzeba zacząć zdobywani informacji na temat szlabanów parkingowych? Rzecz jasna na samym początku dowiedzieć się trzeba, jakie są ich najpopularniejsze rodzaje. Co zatem można dostać na rynku, gdy będzie się szukało takiego urządzenia?Jak się okazje, wyróżnia się tak naprawdę dwa rozwiązania, czyli szlabany parkingowe elektromechaniczne, a także hydrauliczne. Czym się one pomiędzy sobą różnią? W przypadku pierwszego modelu ramie unosi się dzięki silnikowi elektrycznemu, który zasilany jest niskim napięciem. W przypadku wersji hydraulicznej odpowiada za to silnik hydrauliczny, który zasilany jest pompą z olejem.

Prawidłowy rozmiar szlabanu parkingowego

Oczywiście sama technologia napędu szlabanu to nie wszystko, czemu trzeba się bliżej przyjrzeć podczas wybierania takiego sprzętu. Inną bardzo ważną sprawą jest to, jaki powinien być prawidłowy rozmiar ramienia.Szlabany parkingowe posiadać mogą naprawdę różne długości ramienia. Na rynku bez trudu odnaleźć można modele od 2 do nawet 8 metrów. Czy zawsze wybór najdłuższego ramienia jest dobrym rozwiązaniem? Nie koniecznie, ponieważ im ramie dłuższe, tym cena całego urządzenia rośnie, a co więcej, wzrasta także ryzyko uszkodzenia. Dłuższe ramie to większe obciążenie napędu i narażenie go na uszkodzenie.

Wytrzymałość szlabanu — co trzeba wiedzieć?

Sporo osób uważa, że jeśli wybierze się nieco krótsze ramie szlabanu parkingowego od dobrego producenta, kupuje się sprzęt wysokiej jakości, trwały i odporny na uszkodzenia. Co jednak bardzo ważne, nie sama długość ramienia wpływa na żywotność całego urządzenia. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?Kluczowe jest oczywiście to, z jakiego materiału szlaban będzie wykonany. Musi to być tworzywa nie tylko mocne i niewrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, lecz powinny być także odporne na działanie sił natury, w tym deszczu, śniegu oraz silnego nasłonecznienia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Szlabany parkingowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here