Brak paliwa na drodze – zachowaj bezpieczeństwo!

0
1289

Kto z nas nigdy nie znalazł się w sytuacji, w której zapala się lampka ostrzegawcza sygnalizująca niski poziom ilości paliwa? Zastanawianie się ile kilometrów zostało nam do przejechania i obliczanie odległości do następnej stacji – każdy był w tym miejscu. Niektórzy czerpią przyjemność z testowania granic możliwości swoich samochodów, uzupełniając paliwo tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, podczas gdy inni odczuwają pilną potrzebę regularnego tankowania, gdy tylko zauważą, że wskaźnik spadnie poniżej jednej czwartej zbiornika. Nie mniej jednak, jeśli nie posiadasz dodatkowego kanistra z benzyną i obca jest Ci pompka do przepompowywania paliwa, powinieneś pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, gdy spotka Cię sytuacja braku paliwa na drodze.

Zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu

Najtrudniejszą pozycją jest utknięcie w szybko poruszającym się ruchu ulicznym, więc jeśli znajdujesz się w takie strefie, a Twój samochód zaczyna dziwnie się zachowywać, niezwłocznie zjedź pobocze. W bezpiecznym miejscu możesz skorzystać z urządzenia takiego jak pompka do paliwa elektryczna 12v i 24v, która wspomoże proces przepompowywania benzyny.

Bądź widoczny

Na poboczu lub pasie ruchu natychmiast włącz światła awaryjne, a jeśli jest ciemno lub mglisto, zostaw też włączone światła postojowe. Trójkąt ostrzegawczy powinien zostać rozłożony tuż za pojazdem, jeśli awaria spotkała Cię w mieście lub co najmniej 50 metrów za pojazdem, gdy jesteś na autostradzie. Skorzystaj z kamizelki odblaskowej lub opaski na ramię, jeśli posiadasz je w swoim aucie.

Być przygotowanym

Zawsze dobrze jest trzymać zestaw ratunkowy w samochodzie na wypadek, gdyby to lub cokolwiek innego wydarzyło się podczas jazdy. Trójkąt ostrzegawczy, kamizelka odblaskowa kanister na paliwo, a także pompka do ściągania paliwa.

Zadzwoń po pomoc

Skontaktuj się ze służbami pomocy drogowej lub członkiem rodziny czy przyjacielem, którzy przywiozą Ci brakujące paliwo. Nie zaleca się chodzenia w celu znalezienia stacji benzynowej, zwłaszcza jeśli jesteś w odległym miejscu. Przed ponownym uruchomienie samochodu należy sprawdzić czy nie doszło do zapowietrzenia silnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here