Co zabrać ze sobą na plażę

Plażowy sezon w pełni. Pogoda dopisuje, słońce przyświeca a urlopowy sezon właśnie się zaczyna. Dziś nie trzeba jechać nad morze, by móc spędzić dzień na plaży – plaże znajdziemy także przy jeziorach, rzekach, a nawet… w centrach miast, które sztucznymi plażami kuszą mieszkańców, oferując im odrobinę spokoju w środku burzliwych metropolii. Zobacz, co warto zabrać ze sobą na plażę, by miło spędzić dzień.

Podstawa, czyli plażowy ręcznik

Ręcznik plażowy to obowiązkowe akcesorium przy każdym wypadzie na plażę, bez względu na to, gdzie się ona znajduje. Duży, kolorowy ręcznik pozwoli wygodnie rozłożyć się na piasku. Z jednej strony dzięki niemu piasek nie będzie przyklejał się do mokrego od wody lub posmarowanego olejkami ciała, z drugiej strony – ochroni przed gorącem nagrzanego słońcem piasku. Duży ręcznik plażowy jest zatem podstawą udanego odpoczynku. Jeśli nie masz takiego w zanadrzu, nie martw się – w letnim sezonie ręczniki plażowe można nabyć bez problemu w wielu marketach.

Pamiętaj o ochronie

Słońce może być przyjemne, ale nie jest dla nas w pełni bezpieczne. Pamiętaj zatem o koniecznej ochronie. Zaopatrz się w kremy z filtrami przeciwsłonecznymi i stosuj je regularnie, nie tylko przed samym wyjściem na plażę. Chroń głowę przed nadmiarem światła słonecznego, nosząc modne kapelusze, letnie czapki czy chusty – wybór jest spory i nie warto z niego rezygnować. Dobrze też sięgnąć po okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. W ten sposób zadbamy o zdrowie oczu, ale też… unikniemy zmarszczek, które mogą się pogłębiać, jeśli przez cały sezon będziemy mrużyć oczy od słońca.

Good Mood, Łowicz lub Bakoma – czyli gotowe desery

Warto zabrać ze sobą na plaże także gotowe desery. Wiadomo, każdego najdzie czasem ochota na słodkie przekąski. Choć w upale często mamy ochotę na lody, to ich zabieranie „na później” jest niemożliwe. Natomiast słodkie przekąski od Good Mood, Łowicza lub Bakomy, takie jak gotowe desery czekoladowe, mleczne, ryżowe itp., to zawsze dobry wybór. Good Mood oferuje wyszukane kulki ryżowe z mango, a gotowe desery mleczne z bitą śmietaną od Bakomy to już powszechnie rozpoznawany klasyk. Z kolei serniczek toruński Łowicza zachwyci wszystkich. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Napoje

Słodkie przekąski to jedno, ale nie powinniśmy też zapominać o napojach. Latem nasz organizm szybciej traci wodę, a ta jest mu bardzo potrzebna. Zresztą nie trzeba się odwoływać do odwodnienia i jego skutków – w upalny dzień na plaży po prostu każdemu chce się pić. Dlatego pamiętaj o tym, by zabrać ze sobą napoje. Wybierz wodę mineralną albo zdrowe soki, unikaj jednak tych dosładzanych i ze sztucznymi składnikami. Postaw na jakość, a odbije się ona pozytywnie na twoim zdrowiu.

Rozrywka

Różnie można interpretować tę kategorię, bo dla niektórych idealną rozrywką będzie wciągająca książka, dla innych – mecz siatkówki. Zastanów się, co ciebie relaksuje i zabierz to ze sobą. Odradzamy jednak telefony i wszelkie elektroniczne gadżety, których mamy aż za dużo poza sezonem plażowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here