Jak wybrać odpowiedniego fotografa?

Gdy zbliża się moment ważnych, planowanych okoliczności życiowych, często zastanawiamy się nad tym, jak sprawić, by wspomnienie tej chwili mogło towarzyszyć nam na długo. Co prawda, niemal każdy posiada aparat fotograficzny wbudowany w telefon, lecz wystarczy tylko rzucić okiem na zdjęcia robione przez profesjonalistę, a na te, których wykonanie oznaczało jedynie wciśnięcie dotykowego klawisza na ekranie komórki. Różnice są widoczne gołym okiem. Fotografowie do zatrudnienia są do znalezienia na różnych portalach z ogłoszeniami, grupach na serwisie Facebook, które są poświęcone tej tematyce.

Szukając odpowiedniego fotografa do uwiecznienia wspomnień ze swojego ślubu, chrztu dziecka, czy po prostu wykonać pamiątkową sesję ciążową, warto przyjrzeć się zdjęciom swoich znajomych, którzy w ostatnim czasie byli w podobnych okolicznościach. A nuż oni skorzystali z usług kogoś, kogo prace i nam się spodobają? Taka metoda wynajdywania fotografa do zatrudnienia zdecydowanie jest najlepsza, gdyż nie dość, że mamy niepisaną gwarancję naszych znajomych, którzy są zadowoleni z usługi, to również możemy zasięgnąć od nich informacji jak wyglądała sama współpraca na planie zdjęciowym. Często się o tym nie myśli wybierając fotografa, a tak naprawdę ma to ogromne znaczenie i dla nas i dla efektu jaki będzie widoczny na gotowych fotografiach. Nie każdy fotograf tworzący przepiękne zdjęcia jest przyjemny w kontakcie z modelami. Dla niektórych nie ma to żadnego znaczenia, gdyż stawiają na efekt, lecz są osoby, które nie potrafią się ośmielić i swobodnie pozować do aparatu, jeśli widzą, że fotograf za nim stojący jest im mocno nieprzychylny i po prostu nie lubi swojej pracy.

Gdy wybieramy fotografa do uwiecznienia przygotowań do ślubu, samego ślubu oraz wesela i trafimy na kogoś, kto po prostu jest bardzo nieprzyjemny w obejściu i będzie sprawiał wrażenie, jakby był tam na siłę – popsujemy swój wielki dzień! Fotografowie do zatrudnienia są bardzo różni, najlepiej najpierw zapoznać się z portfolio danej osoby, a następnie poświęcić kilka chwil na rozmowę poprzez komunikator lub telefon, aby wyczuć, czy atmosfera jaką wytwarza wokół siebie będzie pozytywnie się odbijać na klimacie naszego wielkiego dnia. Wszak nie tylko efekty końcowe są istotne!

Więcej: https://www.nuzle.pl/stanowisko/fotograf

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here