Wanna narożna

Wanna jest w wielu odmach podstawowym miejscem do brania kąpieli. Sprawdza się lepiej niż prysznic między innymi ze względu na to, że pozwala na wygodne wyciągnięcie się i kąpiel w większej ilości wody z pianą. Zapewnia relaks, odpoczynek i komfort, których na próżno możemy szukać pod prysznicem. Zobaczmy jeszcze, dlaczego jeden z jej typów, czyli wanna narożna, może być aż tak wygodny i polecany nawet do małych łazienek.

Wanna, która wygląda na mniejszą, niż jest w rzeczywistości

Wanna narożna odznacza się przede wszystkim ciekawym kształtem, który – w zależności od modelu – może być symetryczny lub asymetryczny. W szczególności asymetryczne modele wanien narożnych są polecane do mniejszych łazienek, ponieważ ich kształt oraz opływowa budowa sprawiają wrażenie mniejszych, niż są w rzeczywistości. Dzięki temu nawet duża wanna narożna nie będzie nadmiernie wystawała na środek pomieszczenia i nie sprawi przytłaczającego wrażenia.

Możliwość zaoszczędzenia miejsca na środku

Wanna narożna jest w szczególności przydatna w łazience, w której chcemy zaoszczędzić nieco miejsca w środkowej części. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, każdy centymetr się w nim liczy. Asymetryczny kształt narożnej wanny pozwala na nieznaczne wysunięcie jednego jej boku, ale zmniejsza ją po drugiej stronie. W ten sposób często środek łazienki pozostaje pusty, a strona, w której wanna jest mniejsza, daje możliwość wykorzystania miejsca na inne niezbędne w łazience akcesoria i sprzęty. 

Wanna idealna do nieregularnych pomieszczeń

Wiele narożnych wanien świetnie sprawdza się w nieregularnych pomieszczeniach. Każda łazienka, która nie ma klasycznego, prostokątnego lub kwadratowego kształtu, jest potencjalnie trudniejsza do funkcjonalnego przygotowania. Trapezy lub inne nieregularne kształty pomieszczenia utrudniają rozstawianie sprzętów – chyba że sięgniemy po wannę narożną. Pozwoli ona wypełnić większą część i optycznie wyrówna kształt łazienki. Dzięki temu dodatkowe miejsce zostanie optymalnie wykorzystane, a z kolei tam, gdzie jest go mniej, znajdzie się węższa część wanny, co pozwoli odpowiednio zagospodarować całe miejsce.

Funkcjonalna półka-siedzisko

W mniejszych łazienkach często brakuje miejsca na dodatkowe półeczki. Wykorzystując narożną wannę, możemy łatwo zadbać o funkcjonalną półeczkę, która posłuży również jako siedzisko. Taka część jest zazwyczaj bezpośrednio wyprofilowana w wannie, co powoduje, że nie jest konieczne jej dodatkowe dobudowywanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here