Jak wykończyć wykładzinę dywanową

Wydawałoby się, że wykładziny dywanowe odeszły już do lamusa. Coraz częściej zamiast nich wybieramy parkiety, panele drewniane czy nawet panele winylowe. Tymczasem dywany wciąż popularne są tam, gdzie najbardziej zależy nam na komforcie i bezpieczeństwie naszych bliskich, czyli w pokojach dziecięcych. W przypadku tego typu wykładzin często mamy problem z odpowiednim wykończeniem – zwłaszcza, jeśli na progu musimy połączyć je z inną posadzką. Jak temu zaradzić?

Wykładziny dywanowe w pokoju dziecięcym

Dywany niestety kojarzą nam się głównie z odkurzaniem. Trzeba przyznać, że łatwo zbierają kurz, dlatego wiele osób rezygnuje z nich już na starcie. Coraz częściej jednak na rynku spotkamy wykładziny, które nie tylko są bezpieczne dla alergików, ale też łatwe do utrzymania w czystości. Dlaczego jeszcze warto w nie zainwestować? Kojarzycie to uczucie zimna, kiedy wchodzie na boso do pomieszczenia wyłożonego płytkami? Wykładziny dywanowe mają bardzo wysoką izolację cieplną, dzięki czemu takie zdarzenie nie będzie miało miejsca. Ponadto zapewniają również dobrą izolację akustyczną, dzięki czemu nie będziemy musieli się obawiać, że tuż po zaśnięciu dziecka obudzimy go skrzypiącą podłogą. To także gwarancja, że gdy dziecko w czasie zabawy upuści jakąś zabawkę, nie będą musieli tego słyszeć wszyscy domownicy.

Szukasz inspiracji na urządzenie pokoju? Odwiedź bloga https://adoo.pl/aranzacja-wnetrz/

Nie możemy też zapomnieć o najważniejszej – z punktu widzenia rodziców – zalecie, czyli bezpieczeństwie. Wykładziny dywanowe są antypoślizgowe, dlatego też dziecko nie poślizgnie się na nich nawet jeśli będzie bawić się w samych skarpetkach. Nawet jeśli zdarzy się jakiś upadek w czasie zabawy, miękka powierzchnia zredukuje skutki upadku.

Ostatnia i dla wielu równie ważna rzecz to oczywiście wygląd. Wiele osób wciąż wyobraża sobie wykładziny jako tandetę rodem z PRL-u. Tymczasem oferty wielu sklepów udowadniają, że jest w czym wybierać. Możemy postawić na przeróżne wzory geometryczne czy motywy bajkowe. Wśród wielu modeli znajdziemy takie, które znakomicie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.

Wykończenie wykładziny dywanowej

Ułożenie wykładziny dywanowej wcale nie jest tak trudne, jak by się wydawało. Możemy zrobić to np. przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej. Oprócz tego będziemy też potrzebować specjalnego nożyka z ostrzem haczykowym do przycinania wykładziny. Najczęściej taśmę mocuje się wzdłuż ściany oraz po środku, a następnie uważnie przykleja wykładzinę. Dla wielu osób większym problemem jest wykończenie wykładziny dywanowej. Zwłaszcza, jeśli musimy połączyć dwa różne rodzaje posadzek na progu. W takiej sytuacji możemy skorzystać z gotowych listew, które pomogą nam w estetycznym zabezpieczeniu brzegów dywanu. Dostępne w ofercie firmy Pawotex listwy dywanowe nie tylko sprawiają, że połączenie wygląda bardzo elegancko, ale także zabezpieczają wykładzinę przed strzępieniem się, przesuwaniem czy podwijaniem. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasze wykładziny wytrzymają jeszcze dłużej. Do wyboru mamy listwy progowe ze stali nierdzewnej polerowanej oraz szczotkowanej. Możemy więc bez problemu dopasować je do naszego wnętrza.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://pawotex.com/katalog/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here