scrub

Peeling jest to zabieg, który polega na powierzchownym złuszczaniu naskórka na twarzy lub ciele. Polega na usunięciu zanieczyszczonej wierzchniej warstwy martwego naskórka poprzez złuszczenie. Powoduję pobudzenie skóry do produkcji nowych komórek. Peeling ciała sprawia, że poprawie ulega wygląd naszej skóry, jest ona wygładzona oraz ujędrniona.

Rodzaje peelingów do ciała

Peelingi zostały podzielone ze względu na sposób złuszczania:

Peelingi mechaniczne, zabieg polega na złuszczeniu naskórka żelami/pastami, które mają w konsystencji drobinki.

Peelingi chemiczne i enzymatyczne, polegają na złuszczeniu naskórka za pomocą substancji chemicznych takich jak kwasy BHA, kwasy AHA oraz enzymy roślinne.

Peelingi fizyczne, to zabiegi które do złuszczenia naskórka wykorzystują światło lasera, ciekły azot lub podtlenek azotu.

Peelingi do ciała - czy warto stosować?

Co daje stosowanie peelingu do ciała?

Peelingi do stosowania na ciało mają różnorodne zastosowania, nawet są w stanie poradzić sobie z różnymi problemami skórnymi. W swojej konsystencji mają drobinki składników o różnej grubości. Występują w postać żelu lub kremu pod prysznic, które należy stosować na uprzednio zwilżoną skórę. Stosujemy go jak zwykły żel do mycia ciała, a następnie spłukujemy wodą skórę. Dzięki temu pozbywamy się martwych komórki naskórka.

Dodatkowo przy regularnym stosowaniu uzyskamy efekt nawilżenia i ujędrnienia, zostanie poprawione ukrwienie oraz zredukowany cellulit.

Do stosowania w warunkach domowych, dostępne są peelingi:

  • żele pod prysznic z drobinkami peelingującymi. Ich działanie jest bardzo delikatne, dlatego polecane są użytku codziennego,
  • peelingi kremowe, są to kosmetyki o gęstej konsystencji, zawierające drobne drobinki o właściwościach ścierających. Mają właściwości zmiękczające i nawilżające.
  • peelingi cukrowe, ich bazą jest brązowy cukier trzcinowy. Peelingi cukrowe są idealne dla skóry przesuszonej, wrażliwej oraz skłonnej do podrażnień.
  • peelingi solne, charakteryzują się silnymi właściwościami złuszczającymi, dlatego mogą podrażniać skórę wrażliwą. Dogłębnie usuwają martwy naskórek oraz poprawiają krążenie i dotleniają skórę.

Przeczytaj też: Mydła i żele pod prysznic – co jest lepsze dla skóry?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here