prostownica

Prostownica i karbownica do włosów nie dla jednej kobiety jest, urządzeniem bez którego nie wyobrażają sobie dnia codziennego. Za ich pomocą można nawet w warunkach domowych ułożyć modną, trwałą fryzurę. Bez konieczności odwiedzania salonu fryzjerskiego.

Prostownice i karbownice – jakie są różnice?

Prostownica do włosów jest bardzo uniwersalnym sprzętem. Pierwotnie przeznaczona była do prostowania włosów, dopiero z czasem odkryto, że za jej pomocą można również stworzyć loki na głowie. Prostownica jest polecana do każdego typu włosów, zarówno do włosów kręconych, falowanych, cienkich, jak i grubych.

Prostownice dzielimy na rodzaje, pod względem materiału z jakiego wykonane są płytki urządzenia. Jakie są rodzaje?

Prostownica ze szklanymi lub metalowymi płytkami, jest najstarszym rodzajem prostownicy. Nie są do końca bezpieczne dla włosów, nie wpływają korzystnie na ich strukturę. Dodatkowo ich wadą. jest to, że na przykład metalowe powłoki dość wolno się nagrzewają. Codzienne korzystanie z tego rodzaju prostownicy sprawia, że włosy stają się łamliwe i kruche.

Prostownice i karbownice - urządzenia do codziennej stylizacji

Prostownica z ceramiczną płytką, jest najczęściej wybieranym modelem przez kobiety. Zdecydowanie jest bezpieczniejszą wersją, niż wyżej opisany typ prostownicy. Nagrzanie takiej prostownicy zajmuję kilka chwil, dodatkowo ceramiczna powłoka powoduję wygładzenie włosów, wtedy stają się błyszczące i miękkie w dotyku.

Prostownica z tytanową płytką, jej właściwości zbliżone są do prostownic ceramicznych. Powłoka tytanowa nagrzewa się równomiernie i szybko. Dodatkowo ciepło się utrzymuje, dzięki temu nie występują wahania temperatury. Prostowanie taką prostownicą jest bardzo przyjemne i szybkie. Polecane są dla osób, które posiadają włosy grube i kręcone.

Karbownica jest z kolei urządzeniem, za pomocą którego pofalujemy włosy lub nadamy im niezwykłą puszystość. Podczas wyboru powinniśmy kierować się, tak samo jak w przypadku prostownicy rodzajem płytek grzewczych. Najlepiej szukać karbownicy, która będzie wyposażony w płytki ceramiczne, turmalinowe lub tytanowo-turmalinowe.

Przeczytaj też: http://www.3pytania.pl/lokowki-do-wlosow-ktora-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here