Elementy dodatkowe w aranżacji łazienek i ubikacji – czyli kilka słów o dodatkach sanitarnych

0
591

Urządzenie łazienki i ubikacji polega nie tylko na wyborze urządzeń sanitarnych jak wanna, sedes czy umywalka. Również elementy dodatkowe stosowane w tych pomieszczeniach, stanowią ich istotny element aranżacyjny. Poniżej skupiamy się właśnie na często i niesłusznie pomijanych dodatkach, takich jak szczotka do WC, uchwyty na papier i podajniki. Dowiesz się jak wykorzystać ich potencjał estetyczny oraz jak dopasować je do pozostałych elementów wystroju pomieszczenia. 

Dozowniki na mydło – i inne elementy wyposażenia umywalki

Umywalka jest miejscem otoczonym przez inne przyrządy sanitarne. Najczęściej, przy umywalce znajduje się: dozownik na mydło, kubek na szczotki do zębów oraz lustro. Wybierając je, warto zwrócić uwagę na ich cechy wizualne i dobrać względem wyglądu pomieszczenia oraz samej umywalki. 

Dozowniki na mydło tworzą pod tym względem szczególnie rozbudowaną rodzinę produktów. Znajdziesz dozowniki klasyczne, o uniwersalnych i często spotykanych kształtach, jak i ich nowoczesne odpowiedniki. Wybierając dozownik, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego bryłę oraz materiały, z których go wykonano. Najlepiej sprawdzają się dozowniki o polerowanej powierzchni, wyposażone w elementy chromowane lub niklowane. Warto też zwrócić uwagę na kolor dozownika i dobrać go względem koloru ścian lub pokrywające je płytek. 

Kubek na szczoteczki to dość niepozorny element wyposażenia, który często i niesłusznie ignorujemy. Tymczasem, kubek może stanowić dopełnienie aranżacji umywalki, jeśli tylko wybierzesz odpowiedni produkt. Zachęcamy, by sięgać po kubki wykonane z materiałów o podobnej kolorystyce co dozownik na mydło. Razem z nim będzie tworzył przyjemny dla oka kontrapunkt kolorystyczny. 

Lustro to element niezwykle ważny, którego nie powinno zabraknąć w żadnej łazience. Najczęściej stosowane w łazienkach są lustra stojące lub wiszące. Te ostatnie są często wyposażone w obramowanie, które stanowi ich istotny element wizualny. Lustra wiszące są też wygodniejsze w codziennym użytku – najlepiej zawiesić je bezpośrednio nad umywalką. Lustra stojące mogą być trudniejsze w zaaranżowaniu, jednak mają zazwyczaj większą powierzchnię. 

Najważniejsze dodatki w ubikacji – czyli o czym nie można zapomnieć

Aranżacje wygląd ubikacji, warto pamiętać o podstawowych elementach dodatkowych, bez których korzystanie z tego pomieszczenia byłoby stanowczo utrudnione. Ważna jest szczotka do WC, która swoim wyglądem może stanowić dopełnienie aranżacji. Najlepiej wypadają szczotki pokryte polerowanym chromem lub czarne matowe. Można dobierać je wraz z pozostałymi elementami wyposażenia w takim samym kolorze, co pozwoli stworzyć interesujący kolorystyczny kontrapunkt dla reszty pomieszczenia.

Uchwyt na papier toaletowy to kolejny element użytkowo-dekoracyjny, za pomocą którego możesz estetycznie urozmaicić swoją ubikację. Uchwyty na papier mogą być wykonane z ekskluzywnych materiałów, a także prezentować mniej lub bardziej innowacyjne kształty. Do pozostałych elementów wyposażenia ubikacji, których potencjał aranżacyjny można eksplorować, należą: wieszaki, relingi, koszyki, półki łazienkowe oraz akcesoria dedykowane dla osób niepełnosprawnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here