Sucha karma dla psa

Karma dla psa, podobnie jak karma dla innych zwierząt, jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na stan czworonoga. Aby więc mógł cieszyć się zdrowym, długim życiem i pięknym wyglądem, powinniśmy zwracać na nią szczególną uwagę. Jak zatem wybrać tę, która będzie najlepsza?

Mokra czy sucha?

Wielu właścicieli zadaje sobie pytanie, czy powinni sięgnąć po mokrą, czy raczej po suchą karmę dla swojego czworonożnego pupila. Oba typy są równie często wybierane, ponieważ oba mogą spełniać wszystkie wymagania, jakie przed nimi stawiamy.

Karma sucha jest dla wielu właścicieli wygodniejsza. Pozwala na zakup większego zapasu, który bez żadnych problemów postoi w domu i nie zepsuje się, jeśli tylko będzie chroniony przed wilgocią. Jest bardzo łatwa do odmierzenia, ponieważ wystarczy w tym celu wykorzystać odpowiednią miarkę, zazwyczaj dostarczaną przez producenta wraz z samą karmą. Ułatwia to podawanie psu jedzenia, nie tylko w domu, ale również w podróży.

Karma mokra to z kolei przysmak wielu zwierząt. Pomimo że może być trudniejsza w dawkowaniu i przechowywaniu, ponieważ puszki wymagają np. wykorzystania lodówki, aby po otwarciu mięso nie uległo zepsuciu, jest również chętnie stosowana. Jej wysokie walory smakowe zachęcają psy do jedzenia, a forma karmy przypomina najbardziej naturalną psią dietę. Pomaga im też w dobrym nawodnieniu organizmu.

Jakie cechy powinna mieć karma sucha?

Jeśli już zdecydujemy się na suchą karmę dla psa, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej skład. Dobry pokarm dla naszego pupila powinien odpowiadać temu, jakiej jest rasy. Co za tym idzie, jest on dopasowany do jego wielkości, naturalnej aktywności oraz szczegółów, związanych z innymi aspektami zdrowia, wynikającymi z konkretnej rasy. Właśnie dlatego sklep internetowy z karmą dla psa oferuje wiele rodzajów pożywienia, w tym między innymi karmy dedykowane dla ras tak popularnych jak Shih Tzu.

Sucha karma powinna także uwzględniać inne cechy pupila. Bardzo ważnym aspektem, na jaki trzeba zwrócić uwagę, jest jego wiek. Karmy dla psów młodych uwzględniają, że psy w tym okresie bardzo intensywnie się rozwijają, a jednocześnie charakteryzują dużą aktywnością ruchową. Z tego powodu muszą dostarczać im wiele energii oraz białka, które pomoże zbudować mocny, zdrowy organizm. Z kolei psy starsze, które są mniej aktywne, częściej narażone są na cukrzycę i otyłość. Z tego względu karmy dla nich dedykowane powinny być lżejsze i mniej kaloryczne, aby nie powodowały przybierania na wadze.

Sprawdzony skład

Każda karma dla zwierząt musi być przygotowana z najlepszych składników, takich jak pełnowartościowe mięso. Dzięki temu dostarcza zwierzętom niezbędnego białka i tłuszczu, a także pewnej niewielkiej ilości węglowodanów, gwarantując dobry rozwój i samopoczucie.

Aby mieć pewność, że dany produkt dla zwierząt jest najlepiej zoptymalizowany, warto dokładnie sprawdzać jego skład właśnie pod kątem składników analitycznych. Pod uwagę musimy wziąć także ilość witamin, minerałów, błonnika czy nawet popiołu, które powinny stanowić dodatki do głównego składnika, czyli mięsa. Ich zawartość również w istotny sposób wpłynie na stan psa. W tym celu warto najpierw poznać sugerowane tabele składników odżywczych, a następnie na ich podstawie wybrać zoptymalizowaną dla naszego czworonoga, renomowaną karmę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here