Bądź fit po 50-tce!

Odchudzanie się nigdy nie jest proste, ale im więcej lat się ma tym bywa trudniejsze. Dlaczego odchudzanie po 50 ma szczególnie skomplikowany wymiar? Po pierwsze w organizmie zachodzą zmiany spowalniające metabolizm. Dodatkowo w kobiecym ciele dają o sobie znać hormony. Panie zmagają się bowiem z menopauzą. Czasami więc waga rośnie sama. Do tego pojawiają się na horyzoncie pierwsze choroby, które trzeba wziąć pod uwagę, by efektywnie i zdrowo się odchudzić. Na początku warto jednak dietę skonsultować z lekarzem. Jeśli bierzesz na stałe jakieś leki, to w połączeniu z niektórymi substancjami mogą się neutralizować. Albo gdy przestaniesz sobie dostarczać pewnych elementów, to źle to wpłynie na Twoje wyniki. Dlatego dobrze byłoby, gdyby dietę ułożył profesjonalny dietetyk. W przypadku cukrzyków powinien to zrobić diabetyk.
Ogólnie odchudzanie po 50 opiera się na diecie z większą zawartością błonnika. Pomoc w trawieniu szczególnie się teraz przydaje. Zaleca się też produkty przygotowywane na parze. Są zdrowsze od smażonych czy pieczonych, a dzięki przyprawom smakują naprawdę nieźle. Rezygnacja z tłustych potraw poprawi poziom cholesterolu i spowoduje uczucie lekkości. Pokonać należy też pielęgnowaną w sercu od małego miłość do słodyczy.

Jeśli chodzi o odchudzanie po 50 głównym problemem jest pokonanie bariery wstydu. Wiele osób myśli że nie ma sensu się wygłupiać i nie zapisuje się na zajęcia, nie korzysta z siłowni, ani nie ćwiczy w domu, bo boi się, że rodzina będzie się śmiać. Tu trzeba wspomnieć, że 90 procent rzeczy, którymi się martwisz, nigdy się nie wydarzy. Dla własnego lepszego samopoczucia warto się przełamać. Drugą przeciwnością do pokonania jest powolny spadek wagi. Dla niecierpliwych, zbyt powolny. Zdrowy dudziestolatek chudnie w zupełnie innym tempie, nieporównywanie szybciej. Brak wyraźnych efektów może skutecznie zdemotywować do dalszych ćwiczeń.

Młodsi ludzie zazwyczaj w bardziej otwarty sposób reagują na zmiany i korzystają z dostępnych nowości. Niezależnie, czy chodzi o wykorzystywanie plenerowych siłowni, czy też o wprowadzenie w proces odchudzania różnych aplikacji. Wiele zależy od mentalności i wiary w powodzenie projektu. Osoby starsze mają z tym ostatnim punktem większy problem. Przeciętny pięćdziesięciolatek ma także mniej czasu na ruch, ponieważ z reguły założył rodzinę, której siłą rzeczy musi poświęcić więcej uwagi. Student bez zobowiązań odda się bez reszty treningom.

Na odchudzanie po 50 można spojrzeć z jeszcze innej perspektywy. Motywacja ma nie tylko pozytywne konotacje. Istnieje także taki jej rodzaj, który opiera się na negatywnych uczuciach, na przykład strachu przed chorobą lub zniedołężnieniem. Strach wywołuje także wizja bycia zdanym na opiekę drugiej osoby. Taka myśl pomaga trzymać się postanowień, nawet gdy trafi się dzień, kiedy wyjątkowo się nie chce.

Jeśli chodzi o wybór rodzaju sportu, to nie ma się co za dużo forsować i mieć ambicje sportowca zawodowego. Wystarczy spróbować pójść na basen, rower czy porozciągać się na świeżym powietrzu.

http://www.abczdrowia.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here