Najmłodsi goście weselni

Dzieci w pewnym wieku zaczynają wprost uwielbiać wesela. Wiek ten to mniej więcej okolice piątego roku życia, kiedy to maluchy wręcz rozpiera energia – wesela zaś są świetną okazją do rozładowania jej w ciekawy, nietypowy sposób. Wcześniej, kiedy dzieci są młodsze, wesela mogą być dla nich nieco stresujące. Jest tam przecież głośno, tłoczno, ludzie krzyczą, śpiewają, dookoła cały czas coś się dzieje. Nietrudno w takich warunkach o przebodźcowanie, co jest źródłem stresu, dyskomfortu – przeżyć zdecydowanie negatywnych, skłaniających dzieci do płaczu. Płacz zawsze jest przecież sygnałem, że dzieje się coś niedobrego, coś jest nie w porządku, nastąpiło zachwianie jakiegoś rodzaju równowagi w organizmie. Jak już jednak wspomnieliśmy, maluchy w wieku przedszkolnym zaczynają doceniać urok rozrywki, jaką są wesela. Gra tam muzyka, ludzie tańczą, stoły są pełne pysznych słodkości, którymi można się objadać do woli – taka okazja jak wesele nie zdarza się przecież często, dlatego też rządzi się ona zupełnie innymi prawami, niż codzienne życie.

Jednakże mimo zamiłowania dzieciaków do zabaw weselnych wciąż pozostaje w ich przypadku ten sam problem, z którym muszą zmierzyć się dorośli – wybór odpowiedniej kreacji. Zdawać by się mogło, iż w przypadku dzieci jest to o wiele prostsze – dziecięcych kreacji jest przecież w sklepach o wiele mniej, a wszystkie sukienki dla dziewczynek na wesele są przecież równie urocze, słodkie i śliczne. Której by się więc nie wybrało, i tak będzie dobrze. Nie należy jednak zapominać o jednym bardzo, bardzo istotnym fakcie – dzieci są prawdopodobnie najbardziej wymagającymi klientami na świecie.

Zarówno sukienki dla dziewczynek na wesele, jak i garnitury dla chłopców muszą spełniać wiele bardzo istotnych funkcji. My, jako dorośli, zazwyczaj kierujemy się kryterium wyglądu – wybieramy więc kreację, która jest najładniejsza, w której zdecydowanie najlepiej się prezentujemy. W przypadku dzieci sytuacja przedstawia się nieco inaczej. Choć wygląd jest istotny – kreacja musi się bowiem dziecku podobać, inaczej nie będziemy w stanie zmusić go do założenia jej – nie jest to najważniejsze, wiodące kryterium, którym powinniśmy się kierować w przypadku wybierania dziecięcej sukienki weselnej lub dziecięcego garniturku. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, czy strój jest wygodny i w odpowiednim dla naszego dziecka rozmiarze. W przeciwnym wypadku dziecko będzie się przez kilka godzin po prostu męczyć, a ponadto niewygodne ubranie znacznie utrudni mu zabawę.

Czy lepiej jest kierować się panującymi aktualnie trendami, naszym własnym gustem, czy też upodobaniami naszego malucha? Cóż, wybór kreacji idealnej jest zazwyczaj wypadkową wszystkich tych trzech elementów. Choć może to być trudne – bowiem jak przekonać dziecko, że sukieneczka w czarno-białe grochy jest stylowa, modna i zdecydowanie ładniejsza od fioletowej, brokatowej sukieneczki z nadrukiem z ukochanej kreskówki – warto jest podjąć się tego karkołomnego zadania. Istnieje spora szansa, że może się nam udać!

http://www.zespolnapiecia.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBądź fit po 50-tce!
Następny artykułHerbata rooibos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here