Znalezienie dobrego auta używanego może być jak poszukiwanie igły w stogu siana. Jeśli jednak wiemy, na co zwrócić uwagę, wybranie odpowiedniego samochodu może być znacznie prostsze!

Dobre auto używane powinno być przede wszystkim bezpieczne, powinno posłużyć nam przez długi czas, a także być niedrogie w eksploatacji. Niestety, wybranie idealnego auta z drugiej ręki nie zawsze jest takie proste. Musimy uważać na wiele pułapek, które nastawiają na nas nierzetelni sprzedający. O czym powinniśmy wtedy pamiętać?

Uwaga na bardzo niskie ceny

Przy poszukiwaniu aut używanych wiele osób kieruje się niskimi cenami. W rzeczywistości jednak warto uważać na okazje cenowe – istnieje ryzyko, że auto będzie miało jakieś wady techniczne lub prawne (kradzież, zastaw), dlatego sprzedający chce pozbyć się go jak najszybciej.

Starsze auto w perfekcyjnym stanie

Zasadniczo, im samochód jest starszy, tym więcej kilometrów ma na liczniku i tym gorszy jest jego stan. Musimy więc uważać na te auta używane, które są dość stare, a przy tym sprzedający reklamuje je jako „igła”. Musimy dokładnie sprawdzić kondycję takiego pojazdu! Jeśli nie mamy doświadczenia w motoryzacji, warto pomyśleć o usługach rzeczoznawców.

Podejrzana historia serwisowa

Brak książki serwisowej czy też brak wpisów w takiej książce także powinny wzbudzić nasze podejrzenia. Jeśli chcemy kupować bezpiecznie, powinniśmy wiedzieć, jaki jest stan pojazdu także w książce serwisowej. Tutaj najlepiej sprawdzać okazje w salonach dealerskich i salonach oferujących auta poleasingowe – jeśli chodzi o takie samochody używane sprzedaż Warszawa to jedno z miast, gdzie je znajdziemy.

Brak jazdy próbnej

Nie zapominajmy też o tym, żeby przed zakupem auta używanego wybrać się w jazdę próbną. Posłuchajmy wtedy silnika, sprawdźmy, jak działają biegi i zawieszenie. Decydowanie się na zakup bez jazdy próbnej to duży błąd!

Ryzykowna przedpłata

Powinniśmy też uważać na sprzedających, którzy przed sprawdzeniem przez nas auta wymagają przedpłaty, na przykład w celu rezerwacji. Zdarza się, że sprzedawca znika z naszymi pieniędzmi oraz z autem! Na takie oszustwo narażeni są główne użytkownicy portali ogłoszeniowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here