Jeśli w Twoim samochodzie jeszcze nie ma kamerki video, to powinieneś szybko naprawić ten błąd. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że rejestratory jazdy są bardzo przydatne w trakcie krótszych i dalszych podróży, a zapewniają przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Jednak to tylko pierwsza z wielu korzyści jakie przynoszą kamery samochodowe, dlatego zachęcamy do zapoznania się z artykułem i wybrania się do najbliższego sklepu z akcesoriami samochodowymi.

Bezpieczeństwo przed i po

Zamontowana kamera samochodowa odpowiada przede wszystkim za rejestrowanie jazdy z przodu, a czasem nawet z tyłu, gdy w zestawie posiadamy również kamerkę cofania. To bardzo przydatne, a zwłaszcza dla osób, które często wyjeżdżają i przemieszczają się z jednego miasta do drugiego. Wówczas mają możliwość ubezpieczenia się w razie nastąpienia wypadku czy kolizji samochodowej. Nie zawsze także stłuczka może wynikać z Twojej winy, a w przypadku braku innego źródła nagrywania jak monitoring miejski, można polegać wyłącznie na własnym materiale dowodowym.

Nawet rejestratory jazdy bez wyświetlacza świetnie się sprawdzają, ponieważ ich głównym zadaniem jest właśnie nagrywanie, a pozostałe dodatkowe funkcje są zbędne. Również w sytuacji, kiedy Twoje auto zostanie uderzone od tyłu, kamerka cofania zarejestruje moment chwilę przed i po stłuczce, dzięki czemu będziesz w stanie wskazać sprawcę kolizji, nawet jeśli ucieknie z miejsca zdarzenia. Podczas zgłoszenia na policji taki materiał filmowy może znacznie ułatwić współpracę i ustalanie osoby odpowiedzialnej za całe zajście, dlatego właśnie warto mieć w swoim samochodzie kamerkę.

Podobnie dzieje się także, gdy ktokolwiek uszkodzi nasz samochód lub okradnie – wszystko może zostać utrwalone w pamięci kamerki, która sama w sobie odstrasza także potencjalnych złodziei i włamywaczy.

Parkowanie bez stresu

Wiele osób mimo posiadania prawa jazdy, nadal zmaga się z problemem parkowania w trudnodostępnych miejscach. Oczywiście umiejętność tą należy dokładnie ćwiczyć, aczkolwiek możne sobie nieco ułatwić prowadzenie samochodu również za pomocą kamerek, a właściwe kamer cofania wraz z zamontowanym wyświetlaczem w środku auta. Wówczas możesz obserwować na monitorze obraz z tyłu samochodu, by móc w miarę wcześnie zareagować, kiedy pojawi się nagle pieszy albo też zwierzę.

Kamera cofania może być traktowana jako środek wspomagający parkowanie, ponieważ nie można zapominać o dalszym korzystaniu z lusterek bocznych i wstecznego, które także może zamienić się w monitor podczas jazdy w tył, a to już za sprawą nowoczesnych technologii.

Analiza trasy

Poza podstawowymi właściwościami rejestratorów jazdy, można spotkać się także ponadprzeciętnymi funkcjami wbudowanymi w mechanizm kamerki samochodowej. Mamy na myśli między innymi możliwość sterowania systemem za pomocą własnego telefonu komórkowego, na którym możesz w dowolnym momencie przeglądać filmy, a także przewijać poszczególne momenty. Oprócz połączenia WiFi, proponujemy zaopatrzyć się w system licznika prędkości wraz z przemierzonymi kilometrami, dzięki czemu łatwiej jest kontrolować trasę oraz jej przebieg. Podobnie działała moduł GPS, który pozwala na użytkowanie monitora kamerki jako nawigacji jednocześnie, a to już zdecydowanie przydatna funkcja dla osób lubiących podróżowanie po kraju i świecie.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here