manicure tytanowy

Manicure tytanowy to forma stylizacji paznokci, która zyskuje sobie jeszcze dużo zwolenniczek jako alternatywa dla innych popularnych zabiegów takich jak manicure hybrydowy, żelowy lub akrylowy. Choć w Polsce ta metoda występuje od niedawna, to w USA manicure tytanowy już drugą dekadę zajmuje się wielką popularnością. Dzięki niemu ręce nie tylko dobrze się prezentują, jednak też zmienia się ich kondycja – paznokcie stają się zdrowsze dzięki nieinwazyjnemu sposobowi aplikacji i zawartych w środkach składnikach odżywczych. Wypielęgnowane, efektowne ręce to niekwestionowany kobiecy atut, jednak nie nie każda z kobiet może się nimi cieszyć. Kruche, łamliwe oraz rozdwajające się paznokcie są zmorą wielu kobiet, które starają się przeciwdziałać owym kłopotom na rozmaite sposoby.

Manicure tytanowy – co to takiego?

W manicure tytanowym zajmuje się środki – bazę podkładową (Gel Base) i kolorowe pudry, które błyskawicznie wysychają, a przy ich utwardzeniu nie używa się lamp UV tak jak w wypadku innych technik stylizacji np. manicure hybrydowym. Także w środkach, którymi wykonywa się manicure tytanowy, znajduje się mnóstwo istotnych elementów odżywczych, które wpływają na kondycję paznokci, działając wzmacniająco na płytkę lub przeciwdziałając jej żółknięciu. Witaminy A, E, d3, b5 i wapń wchodzące w sklep artykułów do tytanowej stylizacji, sprawiają, iż ta forma polecana jest też paniom o słabych paznokciach, których stan może się chociażby usprawnić przy długofalowym stosowaniu tego sposobie. Oraz ostatecznie w sklep produktu wchodzi tytan, a dobrze dwutlenek tytanu i polimer akrylowy, przez co tenże typ manicure cechuje się niezwykłą trwałością (stosuje się, iż chociażby do 6 tygodni). W składzie odnajdziemy również nadtlenek benzoilu – substancję dezynfekującą, dzięki jakiej nie musimy się obawiać sposobu aplikacji kolorowego pudru, czyli wkładania palców do pojemniczka z proszkiem wielokrotnego użytku. Dzięki bogatej kolorystyce (ponad 300 wariantów) każda klientka znajdzie coś dla siebie.

tytanowy manicure - dlaczego wart wyboru

„Tytanowe” paznokcie w kilku prostych krokach

Zanim przystąpimy do zrobienia manicure tytanowego należy dobrze przygotować paznokcie do tego sposobie. Tak jak w wypadku standardowego manicure kosmetyczka na starcie lekko je skraca, nadając im odpowiedni kształt a w współzależności od preferencji klientki – usuwa lub odpycha skórki. Potem na zmatowioną oraz odtłuszczoną płytkę paznokcia składa się profesjonalną bazę podkładową, po czym zanurza się palec w pojemniczku z kolorowym proszkiem, który łączy się do płytki. Dla trwalszego efektu czynność tę powtarzamy po wyschnięciu pierwszej powłoki. Potem oczyszczamy palce, skórki z nadmiaru proszku, robiąc to szczoteczką czy pędzlem. Na koniec maluje się paznokcie żelem nabłyszczającym, a jeśli wyschnie, jest jeszcze nałożenie utwardzacza – szczególnego płynu wysuszającego puder oraz nadającego trwałość naszemu manicure. Tak jak w wypadku innych metod stylizacji tak oraz tutaj można uzupełniać sam odrost paznokcia w współzależności od indywidualnego przyrostu ( ok. 2-3 tygodnie).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here