Funkcjonalne i ładne okulary

Ładne okulary to pojęcie względne, bowiem estetyczne walory akcesoriów zależą od wielu innych rzeczy. Dobierać je należy odpowiednio do kształtu twarzy i typu urody. Kolorystyka, jak zawsze, pozostaje kwestią gustu. Ale funkcjonalność to już bardziej konkretne kryterium. Okulary muszą być wygodne i praktyczne. My podpowiadamy jak połączyć obie te sprawy i znaleźć dla siebie oprawki podkreślające urodę, które będą nam świetnie służyć na co dzień – do szkoły, do pracy i podczas realizacji pasji sportowych.

Plusy i minusy – podstawowe kryterium

Funkcjonalność okularów oznacza nade wszystko adekwatność wobec naszych kłopotów ze wzrokiem. Plusy czy minusy? Skąd wiedzieć co kupić? Sprawdzisz w tym artykule: https://www.wokularach.pl/blog/okulary-minusy-czy-plusy-skad-wiedziec-co-kupic 

Różnica między jednym a drugim polega na tym, czy nadają się one dla osób krótkowzrocznych czy dalekowzrocznych.

Plusami nazywamy w skrócie okulary przeznaczone dla dalekowidzów. Ta wada wzroku charakteryzuje się tym, że obiekty położone dalej widzimy dobrze, natomiast problem pojawia się, gdy chcemy przeczytać coś w gazecie, w telefonie itp. Osoby z tą wada wzroku mogą odruchowo odsuwać od oczu to, co chcą zobaczyć. To dość symptomatyczny gest u osób po czterdziestce i jest związany z osłabieniem akomodacji oka.

Minusy natomiast to okulary używane przed krótkowidzów. Te osoby bez pomocy optycznych dobrze widzą jedynie to, co znajduje się blisko ich oczu. A im większa wada, tym mniejsza odległość potrzebna jest do dokładnego widzenia.

Wybór właściwych okularów

Pierwsza rzeczą, którą należy zrobić przed kupnem okularów, jest wizyta u specjalisty. Może to być okulista lub optometrysta, który przy pomocy standardowych badań wzroku, oceni nasze zdolności widzenia. Tylko w ten sposób dowiesz się jaka wada Ciebie dotyczy. Warto wiedzieć, że oprócz wyżej wspomnianych, istnieje także astygmatyzm. Ten rodzaj wady może występować wraz krótkowzrocznością lub dalekowzrocznością, ale może rozwinąć się niezależnie od nich.

Gdy znasz już swoją wadę i masz receptę, która określa potrzebną moc szkieł okularowych, możesz przystąpić do najprzyjemniejszej części. Czy masz już swoje ulubione modele oprawek? Okulary w różnych fasonach i wariantach kolorystycznych znajdziesz w dobrych sklepach optycznych, takich jak ten: https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne

Dla większości twarzy najlepiej sprawdzają się okulary:

– prostokątne

– owalne

– aviatory

– kocie

Czym kierować się przy wyborze okularów?

Wybierając okulary, trzeba wziąć pod uwagę kształt swojej twarzy. Funkcjonalne oprawki muszą zapewniać Ci dobre pole widzenia i nie ingerować w harmonię Twojej urody. Dlatego nie powinny być za małe, ani za duże. Pamiętaj, by zwrócić uwagę na rozmiar mostka, czyli części spoczywającej bezpośrednio na grzbiecie nosa. Jeśli będzie on zbyt mały – może Cię uciskać powodując ból i podrażnienie skóry. Gdy mostek jest za duży – nie utrzymuje prawidłowo okularów i zsuwają się one na czubek nosa, a Ty musisz je poprawiać wielokrotnie w ciągu dnia. Funkcjonalność okularów to także odpowiednia długość zauszników. Ich zaokrąglona końcówka powinna chować się za uchem.

Sportowe okulary korekcyjne

Jeśli masz wadę wzroku, a jednocześnie aktywność fizyczna jest obecna w twoim życiu regularnie, to okulary korekcyjne sportowe są właśnie dla Ciebie. Sprawdź jak wiele możliwości daje linia oprawek o specjalnym przeznaczeniu: https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne-sportowe.

Akcesoria tego rodzaju są przede wszystkim lekkie i bardzo trwałe. Nowoczesny design sprawia, że świetnie prezentują się na co dzień. Wykonane z komponentów najwyższej jakości, są odporne na uszkodzenia. Możesz w nich w pełnym komforcie jeździć na rowerze, biegać i ćwiczyć na siłowni. 

Taki wariant okularów to doskonały wybór dla dziecka lub nastolatka. W tym przypadku funkcjonalność jest na pierwszym miejscu. Okulary korekcyjne o sportowym charakterze to praktyczne rozwiązanie dla pociechy, która jest wulkanem energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here