Proste sposoby na zatoki w ciąży

Zapalenie zatok to przypadłość, która sprawia wiele bólu i trudności. Dotyczą one przede wszystkim dolegliwości związanych z blokadą i uciskiem nosa, bólem w okolicy czoła oraz wrażliwym gardłem. Są tym bardziej uciążliwe, gdy dotykają kobiet w ciąży.
Jak powszechnie wiadomo, ciąża to stan, w którym większość stosowanych na ogół lekarstw nie może zostać wykorzystana. W takim wypadku – co na zatoki w ciąży? Jak sobie z nimi radzić, by zmniejszyć dolegliwości? Najlepszą metodą są inhalacje. Tak zwane „parówki” mogą być stosowane wyłącznie z gorącej pary wodnej lub też z wykorzystaniem naparów ziołowych. Najlepiej sprawdzają się zioła które posiadają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne jak rumianek czy szałwia. Co na zatoki w ciąży? Przydatne mogą okazać się także spraye do nosa na bazie wody lub soli morskiej. Nie są one szkodliwe dla zdrowia matki ani dziecka a dokładnie oczyszczają błony śluzowe nosa i nawilżają je. Naturalnym środkiem bakteriobójczym są również rośliny. Kiedy więc zastanawiasz się co na zatoki w ciąży może Ci pomóc? Wybierz czosnek, cebulę i miód. Ich przygotowanie nie wymaga wielkiego nakładu pracy a może przyspieszyć powrót do zdrowia. Zawarte w nich substancje neutralizują szkodliwe działanie chorobotwórczych bakterii, zwiększając przy tym odporność organizmu. Jeżeli natomiast choroba staje się niebezpieczna, należy udać się do lekarza i zażyć odpowiednie leki.
Jeżeli zastanawiałaś się kiedyś co na zatoki w ciąży może przynieść Ci ulgę w bólu, wiesz już, że istnieje kilka całkiem prostych rozwiązań. Wystarczy odrobina zapału i zaledwie kilka wolnych chwil w ciągu dnia, by skutecznie wyleczyć się z bolesnych dolegliwości.

http://www.yoggi.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo na ukąszenie osy?
Następny artykułEmerytury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here