Co na ukąszenie osy?

Warto mieć świadomość, że każda osoba jest narażona na ukąszenie osy praktycznie wszędzie na świeżym powietrzu. Należy zatem wiedzieć nie tylko jak się przed tym przestrzec, ale również co zrobić w przypadku ewentualnego ukąszenia. Mnóstwo osób zadaje sobie dopiero po fakcie pytanie co na ukąszenie osy?

Nie wszyscy wiedzą jakie leki należy zastosować na użądlenie osy. Oczywiście w przypadku nieustępującego i dużego obrzęku, można podjąć decyzję o samodzielnym zastosowaniu leków w postaci maści z antybiotykiem o miejscowym działaniu. U dzieci można spokojnie użyć sprayu, który ma podobne działanie.

Spray trzeba bowiem nanosić poprzez spryskiwanie obszaru ukąszenia raz na dobę, należy przy tym zapewnić całkowite zwilżenie. Alternatywnym rozwiązaniem będzie spryskanie wspomnianym środkiem specjalnego gazika, którym następnie można opatrzyć leczony obszar.

Użądlenie osy w przypadku kobiet, które są w ciąży może być groźne tylko wtedy, gdy wystąpi wstrząs anafilaktyczny. Należy także wziąć pod uwagę fakt, że w niektórych sytuacjach dodatkowo dochodzi stres, który może działać bardzo niekorzystnie na kobietę. Jeżeli doszłoby zatem do użądlenia kobiety w ciąży rekomendowane jest zachowanie spokoju, koniecznie należy również uspokoić samą poszkodowaną.

Następnie bo bardzo wnikliwym sprawdzeniu, czy w miejscu ukąszenia nie będzie znajdowało się żądło, a także właściwym oczyszczeniu rany, można spokojnie zacząć stosować domowe metody na ukąszenie osy, o których zostało wspomniane wcześniej.

http://www.alebutik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here