powiększanie piersi
fot. pexels.com

Niektórym kobietom marzy się większy biust, który odgoni ich kompleksy wynikające z posiadania mało satysfakcjonującego biustu, którym obdarzyła nas natura. Chcąc powiększyć piersi najpierw powinnyśmy jednak dowiedzieć się jak wygląda zabieg i na czym dokładnie będzie polegał. Sprawdź, jak wygląda powiększanie piersi!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/wszystko-co-chcesz-wiedziec-o-powiekszaniu-piersi-ale-boisz-sie-zapytac/

Powiększanie piersi

Powiększaniem biustu zajmuje się chirurgia plastyczna. Polega ono na wkładaniu lub wstrzykiwaniu silikonu, który układa się w piersi. Operacja należy do bezpiecznych zabiegów, bardzo rzadko zdarzają się sytuacje, w których pacjentka ma problemy po operacji.

Obecnie stosuje się specjalistyczne implanty chirurgiczne, które są wypełnione silikonem albo solą fizjologiczną. Powłoka takiego implantu jest wykonana z silikonu. Jednakże rodzaj wypełnienia jej zależy od samej pacjentki.

Silikonowy el jest bardzo podobny do ludzkiej tkanki tłuszczowej, trudno jest odróżnić sztuczne od naturalnych, natomiast wypełnienie z soli fizjologicznej jest bezpieczniejsze, więc w przypadku pęknięcia implantu, lepiej by był to ten z soli fizjologicznej.

Zanim dojdzie do operacji

Musisz się zastanowić jaki kształt piersi jest dla ciebie tym wymarzonym oraz oczywiście rozmiar. Decydując się na konkretny implant trzeba mieć świadomość również, iż efekt końcowy może być sztuczny i będzie widać, iż do niego przyłożył się chirurg plastyczny. Jednakże implanty anatomiczne, które wyglądają mniej sztucznie mogą z czasem opadać i wyglądać kiepsko.

Na czym polega zabieg?

Operacja powiększania piersi to umieszczenie protezy w kobiecej piersi. Wkłada się ją pod mięśniem piersiowym większym lub pod tkanką gruczołową, która tworzy pierś. Wybór miejsca jest zależny od ilości tkanki podskórnej oraz gruczołowej, a także od szerokości klatki oraz jej kształtu.

Podczas operacji wykonywane są nacięcia bezpośrednio pod piersią, pachą a nawet dookoła sutków oraz tamtędy wprowadzany jest implant. Po operacji należy się oszczędzać, a także nosić specjalną pooperacyjną bieliznę. Rekonwalescencja może trwać do trzech miesięcy, wówczas rany się zabliźniają, a także organizm przyzwyczaja się do implantów.

Przeczytaj też: http://www.3pytania.pl/jak-korzystac-z-medycyny-estetycznej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here