Praktyczna i niewielka – kamizelka ratunkowa pneumatyczna

0
1104

Kamizelki ratunkowe najczęściej kojarzą się nam z dużymi, napompowanymi kapokami w jaskrawych kolorach. Zajmujące dużo miejsca, nie zawsze pomieszczą się
w naszym bagażu. Wypożyczalnie nadmorskie oferują nam swój sprzęt ale co jeśli wolisz  własną kamizelkę i to taką, która nie zajmie dużej przestrzeni w aucie? Planując częste nadmorskie wypady zaopatrz się w kamizelkę ratunkową pneumatyczną.  

Pneumatyczna kamizelka ratunkowa – czym różni się od tradycyjnej?

Kamizelka ratunkowa pneumatyczna w stanie nierozłożonym jest praktycznie niezauważalna. Możesz umieścić ją w dowolnym, wygodnym dla Ciebie miejscu. Przyda się
w szczególności osobom, które cenią niewielki bagaż. 

Kamizelka pneumatyczna napełnia się powietrzem po kontakcie z wodą lub jeśli zdecydujesz się uruchomić ją samodzielnie. W przypadku upadku z deski lub wypadnięciu po za kajak czy żaglówkę, kamizelka ratunkowa napełni się powietrzem. Dzięki temu pozostaniesz na powierzchni wody. Zapewni to poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu. Upadki zdarzają się każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu sportowcowi dlatego zapamiętaj aby zawsze mieć z sobą na wodzie ratunkową kamizelkę. 

Pamiętaj, że w przeciwieństwie do tradycyjnych kapoków, pneumatyczne napełniają się sprzężonym powietrzem – nabój z powietrzem należy wymienić po każdym użytkowaniu. W przeciwnym razie w trakcie kolejnego wypadku kamizelka ratunkowa pneumatyczna nie napełni się powietrzem i pozostanie bezużyteczna. 

Dlaczego kamizelka ratunkowa jest potrzebna?

Upadki zdarzają się każdemu. Mocniejszy powiew wiatru, zła ocena sytuacji, zmieniająca się pogoda. Należy przygotować się na każdą ewentualność – nie można przewidzieć wszystkiego. Dzięki kamizelce ratunkowej pneumatycznej pozostaniesz bezpieczny w każdej sytuacji. To ona utrzyma Cię na powierzchni wody także wtedy jeśli na skutek uderzenia stracisz przytomność. Pozwoli to na szybką interwencję pozostałych uczestników wyprawy lub innych sportowców czy ratownika. 

Pamiętaj także o bezpieczeństwie swoich najbliższych – to ważne aby każdy został zaopatrzony w kamizelkę. Jest to niezbędny element szczególnie w przypadku osób, które nie potrafią pływać lub nie czują się komfortowo na wodzie. 

Gdzie zaopatrzyć się w kamizelkę ratunkową pneumatyczną?

Kamizelkę pneumatyczną, która będzie służyć Ci podczas wielu wypełnionych atrakcjami wyjazdów nabędziesz w sklepie internetowym np. gosup.pl ze specjalistycznym sprzętem sportowym. Szczególną uwagę poświęć witrynom, które specjalizują się w sprzedaży produktów przeznaczonych do uprawiania sportów wodnych. Zaoferują one nie tylko kamizelki ratunkowe pneumatyczne ale także naboje, niezbędne do napełnienia kapoka powietrzem.

Warto zaopatrzyć się w kamizelkę ratunkową pneumatyczną – nie tylko będzie ona gwarancją bezpieczeństwa. Praktyczne osoby ceniące sobie rzeczy nie zajmujące wiele miejsca z pewnością będą zadowolone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here