Krzesła do nowoczesnego loftu – co wybrać?

Aranżacje w stylu loft cieszą się obecnie bardzo dużym powodzeniem także w Polsce. Jak dobrać najlepsze krzesła loftowe, aby stworzyć estetycznie prezentującą się przestrzeń?

W języku angielskim loft to inaczej poddasze albo strych. Termin ten stosowany jest do określenia mieszkań urządzonych w dawnych przestrzeniach poprzemysłowych, na przykład w magazynach lub fabrykach, ale również tych mieszkań i domów, które projektowane są tak, aby przypominały te przestrzenie.

Lofty wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych, ale obecnie spotykane są niemalże na całym świecie – także w Polsce. W naszym kraju pierwsze lofty powstały w XIX-wiecznej fabryce Karola Scheiblera w Łodzi.

Aby zamieszkać w przestrzeni loftowej, nie trzeba jednak poszukiwać nieruchomości poprzemysłowych, w których można zamieszkać. Alternatywa do urządzenie swojego domu albo mieszkania w stylu loft.

Co wyróżnia styl loft?

Styl loft czy też styl loftowy to przede wszystkim styl industrialny, czyli przemysłowy, który ma jednak szereg elementów nadających przestrzeni większą przytulność.

Tego rodzaju styl zaliczany jest często do kategorii stylów nowoczesnych, ale można zobaczyć w nim również wpływy stylu klasycznego, kolonialnego, retro. Zatem wnętrza loftowe są bardzo różnorodne, chociaż mają one szereg wspólnych elementów, które wyróżniają je na tle innych.

Charakterystyczne elementy stylu loftowego:

  • otwarte przestrzenie – lofty są przestronne i otwarte, więc nie stosuje się w nich tradycyjnych podziałów na pomieszczenia
  • cegła, beton i lite drewno – to najczęściej widoczne materiał we współczesnych loftach
  • nieosłonięte okna – w oknach najczęściej nie wiesza się firanek, można ewentualnie zastosować dekoracyjne zasłony
  • industrialne dodatki – wskazując na przemysłowy charakter loftów, na przykład wykonane z metalu, starego drewna
  • stonowane kolory natury – biel, czerń, szarości, beże, które przełamane są kolorowymi dodatkami, na przykład bordo, musztardowymi, kobaltowymi, szmaragdowymi
  • brak zbędnych dodatków – lofty są raczej minimalistyczne pod względem aranżacji

Krzesła do loftu – co warto wybrać?

Aby stworzyć przestrzeń w stylu loft, warto dobrać do niej stylowe, industrialne meble. Jakie krzesła sprawdzą się wtedy najlepiej?

W sprzedaży można znaleźć obecnie wiele ciekawych modeli mebli, które doskonale nadają się do loftów. Co więcej, wcale nie trzeba płacić za nie bardzo dużo.

Jeśli chodzi o krzesła, warto przede wszystkim postawić na modele wykonane z metalu, które mogą być dodatkowo uzupełnione elementami drewnianymi. Krzesła standardowe – z podłokietnikami, a także taborety czy hokery wykonane z emaliowanego metalu będą świetni wpisywać się w styl industrialny.

Jeśli chodzi o większy komfort, doskonałe będą fotele obite przyjemnymi w dotyku materiałami aksamitnymi, które nawiązują do stylu retro czy kolonialnego. Ciekawym dodatkiem będą także fotele wykończone licową skórą naturalną.

Więcej ciekawych porad dotyczących aranżacji wnętrz można znaleźć już teraz na blogu internetowym: http://www.kowalczykmeble.pl/. Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here