przepis na domowy tusz do rzęs

Naturalny tusz do rzęs łączy w sobie właściwości kosmetyku kolorowego, jak i odżywki. Taki produkt nie tylko przyciemni kolor naszych rzęs, ale dodatkowo je też odżywi, zregeneruje, pogrubi oraz wydłuży. Czy da się go samodzielnie wykonać w domu?

Naturalny tusz do rzęs

W dzisiejszych czasach naturalna pielęgnacja, jak i makijaż stały się dość popularne. Konsumenci stali się bardziej świadomi. Dbają zarówno o własne zdrowie, jak i środowisko naturalne. Rezygnują z produktów, które zawierają wiele składników szkodliwych, na rzecz naturalnych odpowiedników. Moda rozpoczęła się od mineralnych podkładów do twarzy. Teraz nadszedł czas na pozostałe kosmetyki kolorowe, w tym tusz do rzęs.

Czy dostępne w sklepie tusze do rzęs są na pewno naturalne?

Moda na produkty naturalne została zauważona nie tylko przez małe, krajowe przedsiębiorstwa. Ogromne koncerny kosmetyczne również się zainteresowały tym tematem. W wyniku tego w drogeriach zaczęły się pojawiać naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, jak i kolorowe kosmetyki do makijażu. Czy faktycznie są one bezpieczne?

W Polsce nie istnieją określone przepisy, które by normowały określenia takie jak: ‚bio’, ‚naturalny’, czy ‚ekologiczny’. Jaki z tego wniosek? To co zakupimy w drogerii nie zawsze musi mieć 100% naturalny skład. Może się znajdować również w nim szkodliwa chemia. Jak się przed tym uchronić i wybierać dobre produkty? Powinniśmy szukać kosmetyków, które na swoim opakowaniu mają umieszczony certyfikat Ecocert lub NaTrue. Te oznaczenia gwarantują nam jakość produktu.

Przeczytaj też: http://www.3pytania.pl/kolagen-naturalny-jakie-ma-zastosowanie/

Jakie składniki znajdują się w naturalnym tuszu do rzęs?

Oprócz certyfikatów, równie ważny jest skład produktu. Naturalny tusz do rzęs powinien być pozbawiony konserwantów, sztucznych barwników, silikonów oraz substancji ropopochodnych. Zdecydowana większość składników (90%) musi mieć pochodzenie roślinne i mineralne.

Jak zrobić naturalny tusz do rzęs?

Naturalny tusz do rzęs można bez większego problemu wykonać samodzielnie w domu. Wtedy mamy pewność, że składa się z samych bezpiecznych składników. Wystarczy zaopatrzyć się tylko w kilka potrzebnych produktów. Do wykonania naturalnego tuszu do rzęs potrzebujemy:

  • 2 tabletki węgla aktywowanego,
  • 1 żółtko jaja,
  • 1 kropla dowolnego olejku.

Przygotowanie: należy rozkruszyć tabletki węgla aktywnego, następnie dodać je do żółtka jaja i połączyć ze sobą. W trakcie też czynności dodajemy również olej. Po otrzymaniu masy, przelewamy ją czystego pojemnika na tusz, najlepiej za pomocą strzykawki. Powstały tusz należy przechowywać w lodówce. Termin przydatności jest taki jak jajka kurzego.

Źródło: https://www.niedomowakura.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here