W ogrodzie, w którym uprawiamy wiele roślin, pielęgnujemy rabatki i regularnie kosimy trawę, mamy na pewno wiele narzędzi, które ułatwiają lub w ogóle umożliwiają nam dokonywanie takich czynności. Zamiast przechowywać je w kotłowni, w garażu lub w piwnicy, możemy wznieść na swojej działce niewielki domek gospodarczy, często nawet bez konieczności pozyskiwania z tego tytułu pozwolenia na budowę. Jak wybrać domek, który spełni nasze oczekiwania?

Prowizorka czy domek z prawdziwego zdarzenia?

Wielu miłośników ogrodnictwa oraz wręcz zawodowych działkowiczów wie, że komórka na grabie i szpadle, ustawiona gdzieś w kącie działki zaburza jej wygląd i psuje nawet najbardziej spektakularne efekty, o które na co dzień dbamy. Drewniany barak to prowizorka, która na dłuższą metę w pięknym ogrodzie na pewno nie ma racji bytu.

Warto wybrać od razu porządny domek ogrodowy, który będzie idealnie komponował się z naszą działką i ogrodem. Będzie jego dopełnieniem, ale jednocześnie zacznie od razu spełniać ważną rolę praktyczną.

Po co nam domek ogrodowy?

Domek ogrodowy jest ciekawym elementem ogrodowej architektury. Może być prawdziwą ozdobą dla ogrodu, ale dla właściciela będzie przede wszystkim miejscem do przechowywania narzędzi ogrodowych, zabawek dziecięcych czy osprzętu basenu ogrodowego. Wszystkie te rzeczy powinny mieć swoje miejsce. Nie mogą leżeć w różnych miejscach działki, pod gołym niebem, ponieważ nie tylko będą ją szpecić, ale i same szybciej ulegną zniszczeniu pod wpływem negatywnych czynników atmosferycznych.

Na jaki domek się zdecydować?

Wśród producentów elementów architektury ogrodowej można znaleźć różne propozycje na domek ogrodowy. Firma CGT oferuje na przykład domki stalowe – solidne, wytrzymałe, ale przy tym bardzo estetyczne. Stalowe ściany i dach budynku idealnie imitują naturalne drewno, ale są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości i właściwie nie wymagają konserwacji, w przeciwieństwie do domków drewnianych.

Te ostatnie można wybudować choćby samodzielnie, ale trzeba mieć na to czas i pojęcie o stolarce. Istnieje także możliwość zamówienia gotowego domku do ogrodu o konstrukcji metalowej i drewnianych ścianach oraz z dachem pokrytym dachówkami. Takie domki są bardzo solidne, ale przeciętny działkowiec nie będzie potrzebował aż takiego obiektu na swojej działce, który pociągałby na pewno za sobą niebagatelne koszty. Czasem lepiej poprzestać na mniejszym, stalowym, gotowym domku, który po przywiezieniu do klienta od razu zostanie zainstalowany i będzie można już z niego korzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here