Każdy właściciel samochodu powinien pamiętać o tym, by przeprowadzać regularne badania techniczne swojego pojazdu. Z jakimi kosztami musimy się wtedy liczyć?

Stacje kontroli pojazdów zajmują się dokładnym sprawdzaniem stanu technicznego pojazdów. Jeżeli pojazd będzie spełniał wymagania, wówczas otrzymuje on dopuszczenie do jazdy, z kolei wtedy, gdy pojawią się jakieś usterki, diagnosta może wskazać, że konieczne jest ich naprawienie – dopiero wtedy samochód otrzyma właściwą pieczątkę.

Za podstawowe okresowe badania techniczne samochodu osobowego zapłacimy 98 złotych – jest to cena, która obowiązuje we wszystkich stacjach kontroli pojazdów. W przypadku samochodów ciężarowych ceny są już wyższe. Także dodatkowo będzie kosztowała nas kontrola za pojazd przystosowany do zasilania gazem (za badanie specjalistyczne) – tutaj cena to dodatkowo 63 złote.

Gdy okaże się, że wszystko działa prawidłowo, wówczas na tym skończą się nasze wydatki. Jeżeli jednak w trakcie badania technicznego stwierdzono jakieś usterki, które mają być naprawione, wówczas będziemy musieli zapłacić dodatkowo za ich ponowne sprawdzenie po wykonaniu badań.

Ceny za ponowne wykonanie badań w pojeździe, w którym stwierdzono usterki w trakcie badań technicznych:

  • badanie skuteczności i równomierności działania hamulców – 20 złotych
  • badanie ustawienia i natężenia świateł drogowych i świateł mijania – 14 złotych
  • badanie połączeń układu kierowniczego oraz jałowego ruchu koła kierownicy, luzów w zawieszeniu – 20 złotych
  • badanie toksyczności spalin – 14 złotych
  • badanie poziomu hałasu – 20 złotych
  • badanie geometrii kół jednej osi – 30 złotych
  • badanie działania amortyzatorów jednej osi – 14 złotych
  • badanie wszystkich innych usterek łącznie – 20 złotych

Gdy potrzebna jest nam stacja kontroli pojazdów Warszawa jest miastem, gdzie znajdziemy wiele różnych punktów. Warto sprawdzić oferty już teraz, aby znaleźć dla siebie dobrą stację w swojej okolicy, z której usług będziemy mogli skorzystać – najlepiej od ręki, gdy liczy się czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here