Czyszczenie żelazka: sprawdzone sposoby

Jak wyczyścić przypalone żelazko? To pytanie spędza sen z powiek nie tylko gospodyniom domowym, ale każdemu, kto nawet od czasu do czasu bierze do ręki żelazko i prasuje. Dzięki szybkim i sprawdzonym sposobom uda się przywrócić żelazku nienaganny wygląd, a dodatkowo ułatwić sobie życie!

W przypadku sprzętu do prasowania nie do końca sprawdzą się gotowe detergenty, zdecydowanie lepiej postawić na znajdujące się w każdej kuchni środki. Podczas czyszczenia przyda się ocet lub patyczki do uszu.

Każde żelazko warto regularnie czyścić. Nieczystości, które zalegają na spodzie sprzętu oraz w jego środku mogą zabrudzić prasowane ubranie, a w dłuższej perspektywie sprawdzić, że żelazko nie będzie prawidłowo funkcjonowało. Jeśli jednak zależy nam na maksymalnym wydłużeniu sprawności sprzętu, warto stosować się do zaleceń, które ułatwią utrzymanie żelazka w czystości.

Jednym ze sposobów na wyczyszczenie przyrządu do prasowania jest użycie soli, octu oraz wody destylowanej, z których to składników przygotowujemy roztwór. Następnie wlewamy go do pojemnika i podgrzewamy. Kiedy mieszanka osiąga temperaturę wrzenia, za pomocą szmatki lub gąbki delikatnie przecieramy substancją spód żelazka. Osad zalegający na sprzęcie bez problemu powinien zostać usunięty. Kiedy już uda nam się pozbyć brudu, przecieramy żelazko wodą destylowaną.

Do zastosowania innej metody potrzebujemy octu oraz patyczków do uszu. Patyczki moczymy w occie i przecieramy nim ten obszar żelazka, przez który przechodzi para wodna. Niewielka średnica główki patyczka umożliwi nam dotarcie nawet do wąskich, trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu pozbędziemy się uporczywego osadu.

Jednym z popularniejszych sposobów czyszczenia żelazka jest użycie wody i octu, którymi możemy wyczyścić zbiornik na wodę. Roztwór wlewamy do zbiornika, włączamy żelazko i oczekujemy, aż ocet zmieszany z wodą wyparują. Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem prasowania należy usunąć ocet. Jeśli tego nie zrobimy, może on uszkodzić zarówno żelazko jak i ubranie.

http://tubator.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here