Co powoduje wzdęcia?

Wzdęcia są problemem wielu osób i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Brzuch jak balon, dziwne burczenie w brzuchu, uczucie pełności i przejedzenia – każdy z nas zna ten ból. Należy odpowiedzieć na pytanie; co powoduje wzdęcia?
Okazuje się, że czasami jesteśmy sami sobie winni. Szybkie jedzenie, pośpiech – i brzuch zaczyna protestować. To jedna z najczęstszych przyczyn wzdęć. Spożywając posiłek powinniśmy robić to spokojnie, dokładnie przeżuwać każdy kęs i nie chwytać łapczywie powietrza.
Kolejnym winowajcą są dania smażone. Każdy z nas lubi podsmażaną kiełbasę, kurczaka…Stąd już prosta droga do wzdęć. W smażonych daniach znajduje się za dużo tłuszczu, który jest szkodliwy dla naszego organizmu. Warto przejść na gotowanie na parze, pieczenie w piekarniku.
Spożywanie zbyt dużej ilości cukru także przyczynia się do powstania tej przykrej dolegliwości. Ciastka, cukierki, batony – są pyszne, ale niestety – niezdrowe. Pamiętać należy o umiarze w jedzenie cukrów.
Co ciekawe, stres jest kolejną przyczyną wzdęć. Żyjemy w pędzie, całe dnie w pracy, siedzimy zbyt długo przed komputerem. Wtedy jesteśmy spięci, martwimy się na zapas różnymi rzeczami i to się odbija na naszym organizmie. Przystopujmy trochę, zrelaksujmy się, zróbmy coś dla siebie…Może masaż lub kino? Taki relaks potrafi zdziałać cuda i zwalczyć nieprzyjemne uczucie zaciśniętego brzucha.
Podsumowując, jeśli chcemy odpowiedzieć na pytanie co powoduje wzdęcia, powinniśmy przyjrzeć się naszej diecie i stylowi życia. Czasem drobna zmiana nawyków bywa bardzo pomocna.

http://www.oytam.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł4 miesięczne dziecko
Następny artykułCo na weekend?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here