zimowa pielęgnacja cery

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami skóry wrażliwej, to na pewno wiemy, że zima jest ciężkim okresem dla niej. Właśnie dlatego powinnyśmy więcej czasu poświęcić na pielęgnację. W miesiącach których różnice temperatur są dość wysokie, skóra jest narażona na mróz, wiatr oraz zmiany temperatur, wywołane ogrzewaniem. Jak zadbać o skórę w sezonie zimowym?

Czym grozi przemrożenie skóry?

Lepiej nie dopuścić do przemrożenia, ponieważ skutki są trudno odwracalne. Wysuszona wygląda na starszą niż w rzeczywistości i wolniej przyjmuje składniki zawarte w kosmetykach. W ten sposób dereguluje się jej gospodarka wodna, a jedynym ratunkiem może być wizyta u dermatologa. Z kolei naczynka popękane od mrozu jest w stanie zamknąć tylko kosmetyczka podczas zabiegu laserem i w tej sytuacji już żaden domowy sposób nam nie pomoże.

Przeczytaj też: http://www.3pytania.pl/mikrodermabrazja-jakie-sa-wskazania-do-zabiegu/

Jaki krem będzie odpowiedni zimą?

Jeżeli szukamy kremu, który będzie odpowiedni dla naszej delikatnej skóry w sezonie zimowym, powinniśmy wybrać taki, który mocno natłuści naszą skórę twarzy. W składzie takiego kosmetyku, powinniśmy szukać takich składników, jak: wazelina, gliceryna, parafina, różne oleje roślinne oraz wosk pszczeli. Wszystkie te składniki, mają znakomite właściwości natłuszczające, odżywcze i ochronne.

Najlepszym wyborem są kremy, których skład jest jak najbardziej naturalny. Naturalne składniki świetnie chronią płaszcz hydrolipidowy skóry, a zimą jest to niezwykle ważne. Ciekawym rozwiązaniem jest również krem, który jest przeznaczony dla dzieci. Skład takich kosmetyków jest bardzo bezpieczny, takie kremy świetnie zadbają o naszą skórę i nie wywołają podrażnień.

Ich jedyną wadą jest to, że po zastosowaniu nasza skóra twarzy będzie się dość mocno świecić. Najczęściej tego typu produkty, lubią tylko posiadaczki suchej cery. W przypadku skóry mieszanej i tłustej, ten rodzaj kremu może się nie sprawdzić.

Czy zimą potrzebujemy kremu z filtrem?

Oczywiście! Krem z filtrem powinniśmy stosować przez cały rok, bez znaczenia czy za oknem jest słońce, czy nie. Zimą skóra również potrzebuje ochrony przed promieniami słonecznymi. Najlepszym wyborem w okresie zimowym do codziennego użytku jest krem o współczynniku 5-15 SPF.

Gdy planujemy wyjazd w góry i szaleństwo na nartach lub desce, krem z filtrem jest obowiązkowym kosmetykiem i powinien być nawet trzy razy mocniejszy. Szukajmy takiego z SPF 30, no chyba że mamy bardzo jasną karnację, to nawet SPF 50.

Źródło: https://www.ambasadazdrowiaiurody.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here