Wyprawka dla noworodka

Przyjście na świat nowego członka rodziny to niezwykle ważne wydarzenie. Zaleca się, by wyprawka dla noworodka była skompletowana przynajmniej miesiąc przed planowanym terminem porodu. Co zabrać ze sobą do szpitala, by pierwsze dni z dzieckiem mogły przebiec w najlepszym komforcie?

Wyprawka dla dziecka do szpitala

Każdy szpital może sugerować inną wyprawkę. Niektóre placówki zapewniają podstawowe środki higieniczne, a nawet ubranka dla dziecka, inne wymagają, by przyszła mama zabrała je na oddział poporodowy. W podstawowej wyprawce powinny się znaleźć:

– 3 komplety ubranek. Zaleca się zabranie body, śpioszków, pajacyków. Konieczne są też skarpetki, niedrapki oraz czapeczka. Ubrania należy wybierać najlepszej jakości, na przykład z bawełny organicznej. Dobrze jest szukać tych, które są uszyte przez polskich producentów, z atestowanych materiałów – takie można znaleźć na tuszyte.pl. Ubranka muszą być wyprane w delikatnym płynie piorącym oraz wyprasowane. Najlepiej przygotować gotowe komplety ubranek na każdy dzień, dopasowując je do warunków szpitalnych – na przykład patrząc na panującą na sali temperaturę powietrza,

– becik oraz kocyk,

– nosidełko,

– pampersy w najmniejszym rozmiarze, chusteczki mokre, krem do pielęgnacji pupy dziecka,

– smoczek oraz butelka do karmienia.

Wyprawka dla mamy do szpitala

W bagażu nie powinno zabraknąć akcesoriów, które będą przydatne mamie. Najczęściej ogromną uwagę skupia się na rzeczach dla dziecka, nieco zapominając o komforcie kobiety rodzącej. W skład wyprawki dla mamy powinny wchodzić:

– piżama do porodu oraz piżama po porodzie. Warto nabyć taką, która ułatwi naturalne karmienie. Piżamy powinny być wyprane w delikatnym proszku piorącym, ponieważ materiał będzie miał bezpośrednią styczność z wrażliwą skórą dziecka. Nie można zapomnieć o prasowaniu tego elementu garderoby,

– wygodny dres,

– biustonosz do karmienia,

– klapki, które nadadzą się także pod prysznic,

– majtki poporodowe oraz wkładki poporodowe i podkłady poporodowe,

– podstawowe środki higieny, łagodny żel myjący do intymnych części ciała oraz nawilżający balsam do ciała,

– laktator, który przyda się w razie problemów z laktacją.

Wyprawka do szpitala – na co zwracać uwagę?

Należy mieć na uwadze, że pobyt mamy z dzieckiem po porodzie w szpitalu przewiduje 3 doby. To krótki czas, ale musi przebiegać w pełnej wygodzie i bezpieczeństwie. Bagaż powinien zostać skompletowany rozsądnie, ma zmieścić się do jednej walizki. Ta powinna być spakowana mniej więcej miesiąc przed spodziewanym terminem rozwiązania, by rzeczy były przygotowane na wypadek niespodziewanie rozpoczętej akcji porodowej.

Warto rozpocząć kompletowanie wyprawki znacznie wcześniej. Optymalny czas dla przyszłej mamy to drugi trymestr ciąży. Zawsze można też nabywać rzeczy przez internet – dzisiaj branża e-commerce jest pod tym względem wysoce rozwinięta.

Akcesoria w wyprawce powinny być nowe i najlepszej jakości. Warto patrzeć na indywidualne potrzeby mamy i dziecka, zaś modowe trendy nigdy nie powinny być priorytetem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here