ćwiczenia na brzuch

Najbardziej problematyczną partię ciała, która jest najtrudniejsza do zredukowania masy jest brzuch. Jest to miejsce, w którym kumuluje się tkanka tłuszczowa i występuje nawet u osób, które posiadają prawidłową masę ciała. Otyłość brzuszna jest najgroźniejszym typem otyłości, która prowadzi do otłuszczenia narządów wewnętrznych i sprzyja rozwojowi chorób cywilizacyjnych. Na otyłość brzuszną bardziej narażeni są mężczyźni, ale to kobietom o wiele bardziej przeszkadza tłuszczyk pojawiający się na brzuchu. Czy ćwiczenia na brzuch załatwiają sprawę? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/cwiczenia-na-brzuch-czy-to-wystarczy-by-schudnac/ 

Jaka musi być dieta na płaski brzuch? 

Bez względu na to co jest powodem nadmiaru kilogramów w okolicy brzucha, warto jest postawić na dietę lekkostrawną. Konieczne jest zatem wyeliminowaniem produktów, które zalegają w żołądku. Nie należy mylić ich jednak z wysoko wartościowymi produktami generującymi długotrwałe uczucie sytości. Przykładem produktów zalegających w organizmie jest przede wszystkim żywność smażona, duże ilości czerwonego mięsa lub żywności przetworzonej. Pozytywnymi składnikami, które dają długotrwałe uczucie sytości są posiłki dostarczające węglowodanów złożonych, białek oraz zdrowych tłuszczów. Przykładami takich dobrze zbilansowanych posiłków są: chude mięso, ryby, kasza, brązowy ryż, warzywa. 

Bardzo ważnym składnikiem pokarmowym, który Reguluje procesy trawienne jest błonnik. Stosując dietę wysokobłonnikowa należy pamiętać o tym, żeby przyjmować duże ilości wody. W przeciwnym wypadku może dojść do powstania wzdęć czy zaparć. 

Proces spalania tłuszczu z brzucha 

Nie istnieje metoda odchudzania, która umożliwi spalanie tkanki tłuszczowej jedynie z brzucha. Dieta powinno się komponować w oparciu o warzywa, chudy nabiał oraz mięsa, ryby, jaja, orzechy oraz pełne ziarna zbóż. Ważne jest też odpowiednie nawodnienie organizmu. Idealnie w tym celu sprawdzają się soki warzywne, zielona herbata czy woda mineralna. 

Ćwiczenia dla płaskiego brzucha 

Regularny trening mięśni brzucha przynosi ogromną korzyść, a mianowicie wzmacnia mięśnie brzucha i tworzy naturalny gorset, który sprzyja zachowaniu płaskiego brzucha. Ważne jest jednak to, aby wzmocnić zarówno mięśnie proste brzucha, jaki mięśnie skórne. W takim celu dobrze sprawdzają się tradycyjne brzuszki, plank, skrętoskłony czy podciąganie kolan do brzucha w pozycji leżącej lub zwisając na drążku. 

Zobacz też: http://www.3pytania.pl/deficyt-kaloryczny-jak-obliczyc-zapotrzebowanie-na-kalorie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here