Sprzęt do ćwiczeń w domu
Fot.: pexels.com

Decydując się na wykonywanie ćwiczeń w zaciszu domowym warto zakupić odpowiedni sprzęt. Dobrze dobrany pozwoli na komfortowe ćwiczenia w domu. Przeglądając asortyment sklepów sportowych można zauważyć, że wybór jest ogromny, ale który sprzęt jest warty uwagi? Czym się kierować przy wyborze sprzętu do ćwiczeń?

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/jaki-sprzet-do-cwiczen-w-domu-warto-miec/

Jak intensywnie chcesz ćwiczyć?

Na to pytanie należy odpowiedzieć sobie na samym początku. Należy przede wszystkim wyznaczyć sobie stopień trudności i intensywności ćwiczeń, które chcemy wykonywać w domu. Dzięki temu będziemy już mniej więcej wiedzieć jaki rodzaj sprzętu do ćwiczeń powinniśmy mieć na oku. Należy pamiętać, że zaczynając ćwiczenia należy iść po kolei. Od tych podstawowych, poprzez średniozaawansowane, po te najbardziej intensywne.

Sprzęt do ćwiczeń dla początkujących

Jeżeli jesteś osobą, która właśnie zaczyna swoją przygodę z domowymi ćwiczeniami warto kupić przede wszystkim rowerek stacjonarny. Każdy kto jeździł rzadziej lub częściej na rowerze standardowym, bez problemu poradzi sobie na rowerku stacjonarnym. Jest on świetnym sprzętem dla osób początkujących, które chcą spalić kalorie i zwiększyć swoją kondycję. Drugim świetnym sprzętem jest orbitrek. Jest on już nieco bardziej wymagający ponieważ nie posiada siodełka. Daje on efekty treningu całego ciała oraz spala tkankę tłuszczową.

Co powinny nabyć osoby zaawansowane?

Jeżeli już wiesz jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, czerpiesz z tego satysfakcje i osiągasz coraz lepsze efekty warto kupić do domu drążek. Jest to niesamowicie wymagający sprzęt, który daje świetne efekty. Można wybrać spośród prostego drążka który przykręca się do framugi, zakładanego na górną framugę drzwi lub nieco bardziej urozmaiconego, który dostosowany jest do wykonywania wielu ćwiczeń. W twoim domu nie powinno również zabraknąć ławeczki treningowej, do której należy zakupić hantle dopasowane do twoich możliwości. Na takiej ławeczce treningowej zrobisz trening całego ciała! Zaczynając od ramion, poprzez brzuch oraz nogi. Są to wymagające ćwiczenia, które wykonywane regularnie pozwolą wyrzeźbić określone partie ciała.

Zobacz też: http://www.3pytania.pl/jak-zaczac-skutecznie-cwiczyc-w-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here