Influencer charytatywnie
fot. Pexels.com

Instagram to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych. Dzięki swoim ogromnym zasięgom często służy jako narzędzie do niesienia pomocy potrzebującym.

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/instagram-dzialania-charytatywne/

Influencer ma wpływy

Internet odgrywa dużą rolę w dzisiejszym świecie. Zwłaszcza teraz, kiedy większość z nas przesiaduje w domu, żyjąc głównie wirtualnym życiem. Jest to także złoty czas dla popularnych Instagramerów. Dzięki dużej liczbie obserwatorów mogą pozwolić sobie na wiele. Dlaczego instagramerzy mają na nas tak duży wpływ? 

Nowe technologie pozwalają nam budować relacje na większą skalę. W Internecie znajdujemy osoby, które mają podobne zainteresowania czy charaktery. Natykamy się także na pewne wzorce, które nas przyciągają i nam imponują. Są to często Influenserzy, którzy na swoich społecznościówkach przedstawiają życie, które nas intryguje i w którym poniekąd chcielibyśmy w jakimś stopniu uczestniczyć. Choćby wirtualnie. W ten sposób stają się stałym elementem naszego codziennego życia. 

Duża popularność pozwala Influencerom nieść pomoc i angażować swoich obserwatorów w akcje charytatywne. Dlaczego są oni skuteczni w tego typu działalności?

Pomocne zasięgi

Influencer doskonale wie, że dzięki swoim zasięgom może zrobić wiele. Nie tylko dla siebie, ale także dla innych. Najpopularniejsze kanały na Instagramie potrafią zgromadzić w jednym miejscu miliony obserwatorów. Jeśli w danym wątku zareaguje tylko część z nich to i tak liczba pomagających jest na tyle duża, aby uzbierać wystarczającą kwotę na dany cel.

Naturalna charyzma

Istnieje wiele powodów, dla których obserwujemy danego Influencera z wypiekami na policzkach – jego osobowość, czyny, zainteresowania powodują, że nie potrafimy od niego oderwać oczu. Ma w sobie to coś, co sprawia, że odczuwamy do niego ogrom zaufania. Liczymy się z opinią ulubionego Influencera na każdym kroku, dlatego naturalnym jest dla nas, aby podążać za nim nawet wtedy, gdy sugeruje nam niesienie pomocy potrzebującym.

Problem z autentycznością

Warto mieć z tyłu głowy myśl, że duża popularność influencerów nie jest gwarancją dobrych intencji względem danego tematu. Na ile ich chęć pomocy innym jest autentyczna? Być może liczy się dla takiej osoby jedynie dobry PR? Niestety nie da się tak naprawdę tego zweryfikować

Niezależnie od intencji Influencerów niesienie pomocy potrzebującym jest dobre. Warto, aby każdy z nas zaangażował się w zbiórkę na organizację non-profit umieszczoną na platformie Instagram.

Zobacz też: http://www.3pytania.pl/kosmetyki-dla-samochodu-czemu-nie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here