Wybieramy alarm do domu

Przed zakupem alarmu do domu, należy wziąć pod uwagę przyporządkowaną dla każdego z nich klasę systemu alarmowego. Istnieją cztery klasy alarmów, spośród których można wybrać ten najwłaściwszy dla nas. Od tego, z której klasy wybierzemy alarm, zależeć będzie wiele innych wyborów dotyczących urządzeń towarzyszących alarmowi oraz z konfiguracją systemu alarmowego. Przy zakupie alarmu domowego przede wszystkim weźmy pod uwagę czy jest on zgodny z aktualną Polską Normą.Klasy bezpieczeństwa
Najniższą klasą bezpieczeństwa jest klasa 1., a najwyższą klasa 4. Klasa 1 będzie najodpowiedniejsza dla osób, które w najmniejszym stopniu narażone są na włamania. Ponadto, sprawdzi się także w przypadku, gdy włamywacz nie będzie posiadał zbyt dużej wiedzy na temat systemów alarmowych oraz nie będzie dysponował wieloma narzędziami.

Klasy alarmów mogą być także przedstawione za pomocą normy, która klasyfikuje je pod kątem chronionych dóbr. Są to klasy A, B, C i S. Klasa A chroni mienie o niezbyt dużej wartości, które można wymienić lub zastąpić. Klasa B chroni mienie o średniej wartości, które także można zastąpić, a także dokumentów lub przedmiotów o wartości zabytkowej, które można odtworzyć. Klasa C dotyczy mienia o dużej wartości, dokumentów i przedmiotów o zabytkowej wartości, które są niepowtarzalne w kraju. Klasa S chroni przedmioty o bardzo dużej wartości, przedmioty i dokumenty zabytkowe, których zniszczenie może zagrażać porządkowi społecznemu.

Warto wiedzieć, że większość alarmów przynależy do klasy C.

http://www.trendliving.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here