Tusz dla aktywnych

Każda kobieta chce być piękna, niezależnie od tego, czy jest spełniającą się panią bizneswoman, czy znakomitą, dobrze zapowiadającą się aktorką, czy pracuje w sklepie. Chcemy tez pięknie wyglądać niezależnie od wykonywanej aktualnie czynności – zarówno w pracy, podczas obowiązków domowych, relaksu czy uprawiania sportów.

Taką swobodę zapewnia tusz wodoodporny do rzęs. Nie zawsze jesteśmy w stanie wykonać pełny makijaż twarzy, ale czasami wystarczy tylko lekki podkład, troszkę sypkiego pudru i lekkie podkreślenie spojrzenia za pomocą tuszu do rzęs. Warto wybrać tusz wodoodporny, ponieważ wtedy mamy pewność, że nie spłynie on nam z oka powodując efekt niezbyt sympatycznej „pandy” – czarnych smug pod oczami. Możemy na nim polegać w każdej sytuacji – podczas wykonywania sportów takich jak jazda na rowerze czy bieganie, a nawet pływanie. Tusz wodoodporny jest również niezawodny w przypadku każdych warunków atmosferycznych – nawet podczas deszczu, gdy zwykły tusz do rzęs zawodzi.

Tusz wodoodporny to nowoczesny kosmetyk, oferowany przez niemal wszystkie większe firmy kosmetyczne. Występuje on w różnych kolorach, oprócz tradycyjnego, czarnego, na półce w drogerii znajdziemy również tusz wodoodporny niebieski, brązowy, a nawet fioletowy lub biały. Jeśli chodzi o efekty, to tak jak w przypadku tuszów tradycyjnych, tusz wodoodporny może być podkręcający rzęsy, pogrubiający lub podkręcający.

Ze względu na to, że tusz wodoodporny jest odmienny w swoim składzie od zwykłego, tradycyjnego tuszu, trzeba zwrócić większą uwagę na dokładny demakijaż. Tusz wodoodporny jest trudniejszy do usunięcia, z tego względu łatwiej o podrażnienia skóry. Nie należy jej zbytnio pocierać, gdyż skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i może to bardzo szybko doprowadzić do zaczerwienienia i nieprzyjemnego szczypania. Wybierając tusz wodoodporny należy jednak pamiętać o tym, że nie każdy kosmetyk do usuwania makijażu sobie z nim poradzi. Najlepiej, jeśli na etykiecie kosmetyku do demakijażu będzie wyraźnie zapisane, że usuwa również tusz wodoodporny. Świetnie radzą z nim sobie nowoczesne kosmetyki, takie jak płyn micelarny, jak również niektóre mleczka do demakijażu.

Jeśli chodzi o samo zmywanie tuszu wodoodpornego, to najlepiej po naniesieniu środka do demakijażu na płatek kosmetyczny, przytrzymać go chwilę przy zmywanym oku, a następnie delikatnie usunąć ruchem wymywającym. Jeśli to konieczne, powyższą czynność należy powtórzyć. To samo należy wykonać z drugim okiem. Po zastosowaniu środka do demakijażu dobrze umyć całą twarz płynem do mycia twarzy dobranym do naszego rodzaju cery, żeby pozbyć się pozostałości makijażu. Na koniec dobrze jest całą twarz stonizować.

Podsumowując, jeśli marzysz o tym, żeby wyglądać ładnie i profesjonalnie w każdej sytuacji, warto rozważyć kupno tuszu wodoodpornego. Taki tusz powinien znaleźć się w każdej kosmetyczne. Odwiedzając drogerię w celu kupna tego specyfiku warto również od razu zaopatrzyć się w kosmetyk do demakijażu, który poradzi sobie również z tuszem wodoodpornym.

http://www.kosmetyka.edu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here