Najlepsze lodówki dla gastronomii

0
1467

Prowadząc lokal gastronomiczny wiesz, że aby sprawnie funkcjonować, potrzebna jest profesjonalna szafa chłodnicze. Czym kierować się przy wyborze lodówek dla potrzeb biznesowych?

Profesjonalne szafy chłodnicze to niezbędny zakup dla lokali z branży gastronomicznej. Niezależnie od tego, czy prowadzisz pub, restaurację, cukiernię, lodziarnię, kawiarnię, pizzerię czy fast food, zakup profesjonalnej chłodziarki powinien znaleźć się na twojej liście zakupów.

Czym jest i do czego służy szafa chłodnicza?

Lodówki profesjonalne lub inaczej szafy chłodnicze to specjalne sprzęty o dużej pojemności, trwałości i mocy, które pozwalają przechowywać w odpowiednich warunkach duże, nawet hurtowe ilości produktów spożywczych, które inaczej szybko by się zepsuły. Profesjonalne szafy chłodnicze przystosowane są do pracy nawet jeśli w otoczeniu jest ponad 40 stopni Celsjusza. Dzięki temu sprawdzają się również w miejscach ze słabą wentylacją. Na przykład urządzenia Liebherr: http://www.liebherr.aged.com.pl/liebherr/lodowki/. Zakup lodówki profesjonalnej pozwala zatem poczynić znaczne oszczędności finansowe w każdym przedsiębiorstwie.

Szafy chłodnicze wykończone są zazwyczaj stalą nierdzewną, mają wzmocnione parametry pracy, a wiele ich elementów można regulować zgodnie z potrzebami danego typu produktów. Mogą być całkowicie zabudowane, przeszklone (tzw. witryny chłodnicze), jednodrzwiowe oraz dwudrzwiowe.

Nowoczesne szafy chłodnicze wyposażone są w wiele przydatnych funkcji. Mogą mieć np. regulowaną temperaturę chłodzenia i wilgotność, funkcje ułatwiające mycie i czyszczenie urządzenia czy modulowany układ półek i szuflad.

Co do prezentacji wyrobów cukierniczych i napojów?

Drugim podstawowym urządzeniem chłodniczym przydatnym w biznesie są witryny chłodnicze służące do ekspozycji towaru wymagającego przechowywania w niskich temperaturach (napoje, wyroby cukiernicze). Każdy restaurator wie, że trudno prezentować napoje lub przechowywać hurtowe ilości jedzenia w zwykłej chłodziarce, którą każdy z nas ma w domu.

Witryny chłodnicze mają przeszklone drzwi pozwalające na ładne zaprezentowanie zawartości. Do kupienia są m.in. witryny chłodnicze duże w rozmiarze normalnych lodówek, przydatne do przechowywanie i prezentacji napojów gazowanych, piwa czy soków. Dla niewielkich lokali przeznaczone są małe nablatowe witryny chłodnicze, w których efektowanie zaprezentują się desery, torty, lody czy inne dzieła sztuki cukierniczej.

Profesjonalne urządzenia chłodnicze dla gastronomii

Jedną z firm oferującą polskim przedsiębiorcom profesjonalne urządzenia chłodnicze dla gastronomii jest marka Liebherr. Niemiecki producent oferuje duży wybór szaf i witryn chłodniczych, które można przejrzeć tutaj. Szafy chłodnicze i witryny Liebherr wyróżnia bardzo ładny design oraz nowoczesne technologie, w które je wyposażono. Dzięki temu jest to sprzęt bardzo dobrej jakości, wskazany dla osób szukających czegoś nowoczesnego, niezawodnego i na wiele lat. Więcej o urządzeniach chłodniczych Liebherr na: http://www.liebherr.aged.com.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here