industrialny salon

Wystrój industrialny zyskał sobie w ostatnich czasach duże uznanie. Nic więc dziwnego, że wiele osób chętnie sięga po meble, które nawiązują do tej stylizacji. Mają one kilka szczególnych cech, które przyciągają uwagę i pozwalają na stworzenie ciekawych wnętrz. Zobaczmy zatem, na jakie szczegóły zwrócić uwagę i jak je do siebie dopasować.

Popularne materiały w stylu industrialnym

Industrialne pomieszczenia często wydają się surowe i minimalistyczne. Mają w sobie coś z prostoty nowoczesnego biura, ale także dawnej fabryki, do której nawiązuje ten styl. Nic więc dziwnego, że są zdominowane przez konkretne rodzaje materiałów, jakie wykorzystuje się do ich urządzenia.

Nieodłącznym elementem każdego pomieszczenia industrialnego jest metal, który bezpośrednio nawiązuje do fabrycznych przestrzeni i wielkomiejskiego stylu. Metal ten może przyjmować różne formy, od klasycznego mosiądzu do nowoczesnej, malowanej proszkowo czerni. Zawsze jednak pojawia się jako dodatek, który przyciąga spojrzenie, dodaje surowości, a jednocześnie podkreśla piękno pozostałych elementów.

Kolejnym ważnym materiałem wykorzystywanym w meblach industrialnych jest drewno. Piękne, prawdziwe drewno o niepowtarzalnym usłojeniu jest podstawą budowy wielu mebli. Dodaje im ciepła, a jednocześnie naturalności i pozostaje niezmiennie modne, nawet wówczas, gdy trendy przechodzą ewolucję. Jego dodatkową zaletą jest wysoka wytrzymałość.

W industrialnych pomieszczeniach nie może też zabraknąć szkła i betonu, czyli dwóch klasycznych elementów wystroju każdego zakładu produkcyjnego. Oczywiście beton gości przede wszystkim na ścianach, ale szkło z chęcią wykorzystywane jest także jako element wykończenia mebli. Pozwala dodać im lekkości, a jednocześnie ciekawego charakteru, zwłaszcza na tle nieco cięższych, drewnianych mebli.

Prosta sofa lub narożnik

W salonie nie może zabraknąć mebli wypoczynkowych, dlatego też sofa lub narożnik znalazły się na czele naszej listy. Warto przy tym pamiętać, że są one meblami przykuwającymi uwagę ze względu na swoje większe rozmiary, dlatego ich wybór jest szczególnie istotny.

Do salonu w stylu industrialnym najlepiej sprawdzą się meble wypoczynkowe w odcieniach szarości. Będą nawiązywać do surowych mebli biurowych, a jednocześnie pięknie zgrają się z takimi dodatkami jak beton architektoniczny na ścianach lub deski podłogowe z szarego drewna. Warto przy tym postawić na proste modele narożników i sof, bez zbędnych pikowań czy ozdób. Im bardziej będą surowe, tym naturalnie będą wyglądać w takim otoczeniu.

Szafki i stolik

Kolejnymi ważnymi elementami każdego salonu są szafki, jak na przykład konsola pod telewizor czy regał, a także stolik do kawy. W tym przypadku proponujemy postawić na ich ujednolicenie pod względem wyglądu i dobór jak najlżej wyglądających mebli. Świetnym przykładem będą nowoczesne kwadratowe stoliki kawowe wsparte na prostych, metalowych nogach i wyposażone w drewniany blat. Wystarczy dobrać do nich lekkie regały z tej samej serii, aby uzyskać intrygujący wygląd całego pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here