Jakie drzwi do kominka są najlepsze

Postawione wyżej pytanie może mieć wiele odpowiedzi. Dlaczego? Ponieważ jak mówi znane przysłowie “ile ludzi – tyle opinii”. Dlatego uważam, że najlepsze drzwi do kominka to takie, które sam będziesz mógł sobie zaprojektować. Jaką firmę polecam? Taką, która stawia na rękodzieło. Taką marką jest IGNIF.

Filozofia marki

Drzwi do kominka to wbrew pozorom bardzo ważna rzecz w każdym domu z otwartym paleniskiem – mają za zadanie ochronę przed potencjalnym zagrożeniem poparzenia, które wzrasta szczególnie w domach z małymi dziećmi na pokładzie. IGNIF doskonale rozumie potrzeby każdego klienta – to rodzinna firma, która sprzeciwia się tzw. masówce i każdy swój wyrób, każde drzwi do kominka, wykonuje ręcznie. To bardzo trudne rzemiosło, raczej rzadko już spotykane w dzisiejszych czasach. 

Innowacyjne drzwi do kominka

IGNIF w swojej długiej działalności nabyło niebywałe doświadczenie w pracy z klientami. Przedstawiciele tej marki dokładnie wiedzą, co zaproponować potencjalnemu klientowi, aby sprostać jego oczekiwaniom. Opracowane nowe rozwiązania technologiczne pozwoliły na stworzenie wyjątkowych drzwi do kominka. Co je cechuje?

 • Doskonałe dopasowanie – drzwi do kominka marki IGNIF wykonywane są na wymiar, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem ich do paleniska małego, dużego czy nawet półokrągłego.
 • Solidna konstrukcja będąca gwarantem bezpieczeństwa – bezpieczeństwo oraz niezawodność to coś, co IGNIF zawsze stawia na pierwszym miejscu. Masz gwarancję, że ich drzwi do kominka będą służyły przez długie lata, niezależnie od tego na który model się zdecydujesz.
 • Możliwość maksymalnej kontroli paleniska dzięki regulowanym wlotom powietrza
 • Gruba na 4 mm szyba ceramiczna, która jest bardzo odporna na długofalowe działanie wysokich temperatur.

Możliwość personalizacji drzwi do kominka IGNIF

Jako że drzwi do kominka marki IGNIF są tworzone ręcznie i na wymiar, każdy może dostosować je zgodnie ze swoimi upodobaniami i preferencjami. Jak wyglądają poszczególne etapy ich personalizacji?

  • Wybór kierunku otwierania drzwi do kominka. Istnieje również możliwość zamontowania drzwi dzielonych.
  • Możliwość automatycznego zamykania drzwi do kominka – zwiększa to bezpieczeństwo korzystania z paleniska w towarzystwie dzieci.
  • Martwisz się o nadmiar popiołu? IGNIF może zamontować specjalną szufladę do popielnika, dzięki czemu problem samoistnie zniknie.
  • Chcesz cieszyć się czystą, przejrzystą szybą jak najdłużej? Nie chcesz tracić czasu na jej czasochłonne czyszczenie? Skorzystaj zatem z szansy zamontowania szyby pyrolitycznej, tzn. samoczyszczącej.

 

 • Drzwi do kominka mają cieszyć oko, stanowić element dekoracji? Możesz skorzystać z różnorakich aluminiowych lub mosiężnych listew, które nadadzą Twoim drzwiom do kominka indywidualnego charakteru.

 

 • Jeżeli posiadasz kominek starego typu i martwią Cię jakiekolwiek nierówności lub brak szczelności, pomyśl nad montażem maskownicy. Jej rozmiar oczywiście zależy od Ciebie.
 • Klamka? Gałka? W jakim kolorze, kształcie? To Twoja decyzja – IGNIF dopasuje drzwi do kominka tak, abyś był zadowolony.
 • I wreszcie ostatnia kwestia, choć nie najmniej ważna – kolor drzwi do kominka. Czerń? Grafit? Soczysta czerwień? Wybór należy do Ciebie.

Gdzie znaleźć drzwi do kominka marki IGNIF?

Firma IGNIF posiada swoją stronę internetową – https://ignif.com/. Są tam omówione wszelkie kwestie dotyczące drzwi do kominka. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się z profesjonalną, rzetelną obsługą sklepu. Pracownicy chętnie udzielą Ci fachowych rad i odpowiedzą na każde nurtujące Cię pytanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here