Jaką wykładzinę do biura wybrać

Wykładzina dobrze sprawdza się w biurowych przestrzeniach. Wytłumia hałasy, ociepla wnętrze i jest łatwa w montażu. Dostępna w wielu kolorach i wzorach, może być dopełnieniem niejednego projektu. Wybierając wykładziny dywanowe do biura, warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

Wykładziny do biura – płytki czy rolki?

Wszyscy pewnie kojarzymy wykładziny sprzedawane w formie rolek. Są dość cienkie, tkane na filcu lub jucie. Montuje się je na specjalny klej, który utrzymuje wykładzinę w miejscu.

Ciekawą alternatywą mogą być wykładziny biurowe w formie płytek. Jeśli w mocno eksploatowanych punktach np. w kuchni, wykładzina ulegnie zniszczeniu, łatwo będzie wymienić tylko ten jeden, konkretny element. Dodatkowo, wykładziny płytkowe można układać w ciekawe wzory i mozaiki, co może dodać wnętrzu ciekawego charakteru.

Wykładzina biurowa – jaki materiał wybrać?

Wykładziny biurowe powinny być wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Najlepiej sprawdzają się te wykonane z materiałów syntetycznych. Wykładziny wykonane z poliamidu charakteryzuje wysoka sprężystość, dzięki czemu nie odkształcają się i nie ugniatają zbyt szybko. Nie pochłaniają kurzu i brudu, co ułatwia ich pranie i odkurzanie.

Tańszą alternatywą są wykładziny z polipropylenu. Nie są tak wytrzymałe jak te poliamidowe, jednak na ich korzyść przemawia niższa cena. Jedne i drugie dobrze znoszą pranie z wykorzystaniem przeznaczonych do tego celu środków chemicznych. Nie tracą koloru, nie odbarwiają się. Niezależnie od tego, na który materiał się zdecydujemy, Wykładziny do biura należy prać co najmniej raz w roku.

Jak dbać o wykładziny w biurze?

Wykładzina dostosowana do warunków panujących w biurze nie wymaga czasochłonnego sprzątania. Do przestrzeni biurowych najlepiej sprawdzają się cięższe wykładziny (o gramaturze w granicach 600-750 g/mkw) i niskim runie. Dzięki temu brud nie wnika głęboko między włókna i łatwo go odkurzyć. Syntetyczne włókna są odporne na zabrudzenia, jednak plamy np. po herbacie lub kawie najlepiej zapierać póki są świeże.

Wykładziny dywanowe do biura są więc wygodne w użytkowaniu. Łatwość montażu, szeroka dostępność wzorów i kolorów sprawiają, że jest to często wybierane wykończenie podłóg w przestrzeniach biurowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here