Udrażnianie żył. Tylko u chirurga naczyniowego

Bóle żył, uczucie mrowienia w niektórych częściach ciała czy też – w przypadku problemów z żyłami w nogach – utrudnione chodzenie, to problem, który może oznaczać, ze konieczne jest zgłoszenie się do chirurga naczyniowego. Z pewnością przeprowadzi on bardzo szczegółowe badania i zaleci określone leczenie. Jeśli – na przykład – w żyłach pojawiły się zatory i inne problemy, chirurg naczyniowy Katowice może chcieć je udrożnić, by przywrócić prawidłowy przepływ krwi.

Poradnia chirurgii naczyniowej Katowice. Nie trzeba obawiać się tego miejsca

Poradnia chirurgii naczyniowej Katowice to miejsce, którego nie należy się obawiać, bowiem chirurg naczyniowy Katowice nie zawsze przeprowadza bardzo skomplikowane zabiegi Podane jako przykład udrażnianie żył możliwe jest na kilka sposobów. Najpopularniejszy to ostrzykiwanie żył specjalnym środkiem, który powoduje rozpuszczenie zatorów, dzięki czemu prawidłowy przepływ krwi w żyłach pojawia się ponownie. Oczywiście taka chirurgia naczyniowa Katowice jest możliwa, jeśli zmiany chorobowe nie są zaawansowane. Jeśli jednak są już dość duże, może zajść konieczność poważniejszych ingerencji chirurgicznych, samo leczenie zaś na pewno będzie długotrwałe

Chirurgia naczyniowa Katowice. Jakie są koszty leczenia?

Koszty leczenia u wielu lekarzy specjalistów są znaczne. Chirurgia naczyniowa katowice także może wiązać się z koniecznością poniesienia przez pacjenta sporych wydatków. Jednak jest rozwiązanie, które pozwala nie płacić za koszty leczenia. Leczenie na NFZ – bo o tej opcji mowa – możliwe jest w wielu miejscach, choć rzecz jasna na termin wizyty czeka się niekiedy długo.

Pierwsza wizyta u chirurga naczyniowego

Pierwsza wizyta u chirurga naczyniowego zawsze jest wyjątkowo łatwa. Podczas tej wizyty chirurg naczyniowy przede wszystkim przeprowadzi wywiad lekarski i badania, które na pewno nie będą inwazyjne ani bolesne. Nie należy wiec się tej wizyty obawiać. Podczas jej trwania, chirurg naczyniowy – jeśli będzie miał wystarczającą ilość badań – postawi diagnozę i wdroży właściwe leczenie, które może, ale nie musi być związane z koniecznością jakiegoś zabiegu chirurgicznego. Warto mieć jednak na uwadze jedno. Wizyta może też zakończyć się wypisaniem skierowania do szpitala, nie wszystkie schorzenia w obrębie żył można bowiem leczyć bez operacji i co najmniej kilkudniowego pobytu na obserwacji szpitalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here