Jak szybko rozmrozić rybę?

Ryby są świetnym źródłem białka, tłuszczy i minerałów. Nie ulega wątpliwości, że powinny one być stałym produktem w zdrowej i zbilansowanej diecie każdego człowieka. Jednak jest zupełnie na odwrót, a ryby jadane są raczej rzadko lub w wyjątkowych okazjach. Często dzieje się to z powodu myślenia, że przygotowanie ryby jest trudne i czasochłonne. A wcale tak nie musi być, jeżeli będziemy w naszej zamrażarce posiadali zamrożone ryby. Kiedy wracamy głodni do domu i od razu chcemy zjeść obiad, warto jeśli będziemy wiedzieli, jak szybko rozmrozić rybę.
Jest na to kilka sposobów. Najbardziej podstawowy to oczywiście po prostu wyjęcie ryby z zamrażarki i położenie na talerzu w temperaturze pokojowej, czekając aż sama się rozmrozi. To jednak nie jest szybki sposób, więc chcąc w ten sposób rozmrozić rybę, powinniśmy ją wyjąć już rano, żeby swobodnie, przez kilka godzin się rozmroziła.
Jeżeli jednak tego nie zrobiliśmy, nie musimy się martwić, wciąż możemy sobie poradzić i zjeść ją na obiad. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z mikrofalówki. Rybę układamy w miseczce lub głębokim talerzu i wkładamy do mikrofalówki na dosłownie kilka-kilkanaście sekund. Ryba rozmrozi się w błyskawicznym tempie i po wyjęciu będzie miękka, gotowa to przygotowywania. Jeśli nie mamy mikrofalówki, możemy do osiągnięcia tego rezultatu użyć piekarnika, jednak w nim ryba będzie musiała spędzić troszkę więcej czasu, ponieważ piekarnik musi mieć czas, żeby się nagrzać.
A jak szybko rozmrozić rybę, jeżeli nie posiadamy żadnego z wyżej wymienionych sprzętów lub po prostu nie chcemy ich używać? W takim razie możemy po prostu rybę wrzucić do wrzącej wody i ją chwilę podgotować, aż pokrywający ją lód się roztopi. Istnieje jednak pewne ryzyko, że ryba może się w wodzie rozlecieć, dlatego lepiej będzie, jeśli użyjemy garnka do gotowania na parze. Na dolny poziom wlewamy trochę wody, a na górny kładziemy naszą rybę i wstawiamy na gaz. Para z gotującej się wody powinna w niedługim czasie sprawić, że ryba się rozmrozi.

http://www.bezpresji.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here