podłoga

Perfekcyjne sprzątanie potrafi zająć czasami nawet wiele godzin. Wiele razy zdarza się tak, że wystarczy tylko mrugnąć okiem, a dookoła nas pojawia się spory bałagan. Sierść psa, dziecięce zabawki, brudne skarpetki to tylko zalążek tego, co możemy spotkać w mgnieniu oka.Nawet największe sprzątanie nie przyniesie jednak efektów, jeżeli podłoga będzie brudna. Jaki jest sekret idealnie czystej podłogi?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/idealnie-czysta-podloga/

Ciągle zabrudzona podłoga

Na samym początku należy sprzątnąć wszystkie niepotrzebne z podłogi rzeczy. Wszystkie poduszki, pufy oraz dywan przełóżcie tymczasowo w inne miejsce. 

Kiedy na podłodze nie znajduje się nic co będzie przeszkadzało w umyciu podłogi możemy przystąpić do działania. Przed myciem oczywiście musimy ją odkurzyć lub pozamiatać. Wszelakie szafki, oraz meble najlepiej jest odsunąć, jeśli odkurzacz nie mieści się pod spodem. Odkurzanie jest bardzo istotnym elementem do idealnie czystej podłogi.

Mycie podłogi wodą z octem – uniwersalny środek do mycia podłóg

Mycie podłogi powinno odbywać się przy pomocy ciepłej wody, ponieważ zimną znacznie ciężej jest zetrzeć uporczywe, zaschnięte plany. Wystarczy, że wlejecie ją do wiaderka i dodajcie płynu przeznaczonego do mycia podłóg. Jakie płyny najlepiej stosować? Przede wszystkim zależy to od powierzchni, którą chcemy umyć. Do kafelek przeznaczony będzie inny środek czystości niż np. do paneli czy podłogi drewnianej. Jest jednak środek, który sprawdzi się do każdego rodzaju powierzchni i jest to – woda z octem.

Woda z octem jest wielofunkcyjnym środkiem czyszczącym. Sprawdzi się jako środek do prania dywanu, mycia lodówki, przecierania kuchennych blatów, czyszczenia łazienki czy nawet mycia okien. Wodę z octem należy zmieszać w proporcjach (5L wody na 1 szklankę 250 ml octu). Do mikstury możecie dodać odrobinę olejku eterycznego, tak aby całość miała łagodniejszy i przyjemny zapach.

Zobacz też: http://www.sluchajcie.pl/styl-minimalistyczny-we-wnetrzach-na-czym-polega/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here