domowe wybielanie zębów

Wybielanie zębów w domu? Co zrobić, by przywrócić zębom dawną biel? Przyczyn, dla których nie mamy śnieżnobiałego uśmiechu, jest wiele. Palenie papierosów, picie kawy, herbaty i czerwonego wina oraz stosowanie niektórych leków, to wszystko zostawia na zębach trwały ślad. Nie trzeba iść do dentysty i poddawać się kosztownym zabiegom wybielającym. Wystarczy kilka domowych sposobów, by móc cieszyć się zdrowym uśmiechem na co dzień.

Domowe wybielanie zębów – prawidłowa pielęgnacja

Zacznij od prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej. Myj zęby rano i wieczorem oraz po każdym posiłku. Zanim przystąpisz do stosowania domowych sposobów wybielających zęby, umów się z dentystą na usunięcie kamienia nazębnego. Dopiero tak przygotowane zęby mogą być poddawane procesom wybielania.

Domowe wybielanie zębów – pasta wybielająca

Podstawowe znaczenie ma wybór odpowiedniej pasty do zębów o właściwościach wybielających, ale o niskim współczynniku ścieralności. Istnieje przekonanie, że pasty wybielającej można używać tylko na przemian ze zwykłą. Nie jest to prawda. Dobrze dobrana pasta wybielająca nadaje się do codziennego użytku i może być też stosowana nawet w przypadku zębów wrażliwych. Chcąc osiągnąć dobre rezultaty, nie można zapomnieć o regularnym stosowaniu płynu do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

sposoby na domowe wybielenie zębów

Domowe wybielanie zębów – paski wybielające

Inną metodą, którą można stosować, chcąc pozbyć się przebarwień, jest stosowanie przezroczystych pasków nasączonych wybielającym żelem. Przykleja się je dokładnie do zębów w górnej i dolnej szczęce dwa razy dziennie i pozostawia na 30 minut. Po kilku dniach uzyskuje się widoczną poprawę bieli zębów.

Domowe wybielanie zębów – pędzelek, sztyft i dwufazowy system wybielania

Zęby też można pomalować pędzelkiem wybielającym lub wybielaczem w sztyfcie. Stosuje się je na noc, po umyciu zębów. Na widoczne efekty trzeba czekać około dwóch tygodni. Dostępne też są dwufazowe systemy do wybielania zębów. W zestawie znajduje się nakładka anatomiczna, na którą nakłada się odpowiednią ilość żelu i nanosi ją na zęby. Żel należy stosować codziennie przez dziesięć minut. Przed przystąpieniem do zabiegu i po jego zakończeniu zęby należy wyczyścić szczoteczką i pastą wybielającą. Pierwsze efekty można zaobserwować już po tygodniu.

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną

Mimo całego szeregu sposobów na wybielanie zębów, ciągle niemałą popularnością cieszy się soda oczyszczona: stosowanie jej do płukania jamy ustnej oraz moczenie szczoteczki w jej roztworze. Decydując się na ta metodę, warto pamiętać, że wysokie stężenie sody oczyszczonej działa wprawdzie wybielająco, ale wpływa negatywnie na szkliwo. Soda daje efekt wybielający, aczkolwiek krótkotrwały w dodatku niszcząc szkliwo. Skutek? Słabsze i bardziej podatne na przebarwienia zęby.

Wybielanie zębów solą

Popularnym sposobem jest też czyszczenie zębów solą. Podobnie jak w przypadku sody, usta płucze się roztworem solnym. Moczy się w nim też szczoteczkę i szczotkuje zęby. Czyszczenie zębów solą nie przyniesie efektu wybielającego, za to podrażni dziąsła, wytworzy w jamie ustnej kwaśny odczyn, który sprzyja uszkodzeniom szkliwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here