Akcesoria rolnicze. Odzież ochronna

0
610

Praca w gospodarstwie rolnym wymaga odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia się przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Każdy, kto się nią zajmuje, doskonale wie, jak chłodne bywają poranki i wieczory, a także jak ciężkie może być wstawanie rano i wychodzenie na zewnątrz, gdy z nieba leje się deszcz. Jednak jest to konieczne – a co za tym idzie również ubranie ochronne.

Obuwie ochronne

Pierwszym elementem ubrania, o którym dosłownie trzeba powiedzieć, jest obuwie. Osoby pracujące w gospodarstwie rolnym często narażone są na przemoczenie obuwia od deszczu, śniegu czy nawet porannej rosy. Nierzadko zdarza się także, że muszą przebyć bardziej grząski teren, co wiąże się z koniecznością założenia jeszcze bardziej odpornych butów.

Właśnie z tych względów pierwszym wyborem powinny być kalosze ochronne, wśród których możemy wyróżnić zarówno modele na lato, jak i ocieplane, dedykowane na jesień i zimę. Kalosze to idealne buty na każdą pogodę, ponieważ chronią przed wszelkimi opadami czy błotem. Kalosze są też odporne na tłuszcze, smary, substancje odzwierzęce czy chemiczne środki ochronne. Dodatkowo sklep rolniczy oferuje obuwie chroniące stopę przed skaleczeniami i uderzeniami, ponieważ wykonane jest z odpornej na przecięcia gumy.

Spodnie robocze typu monter

Kolejnym ważnym elementem odzienia są spodnie. Podczas pracy w gospodarstwie rolnym musimy wykonywać różne prace, które często wymagają przykucnięcia albo przyklęknięcia. Mogą zdarzyć się sytuacje, w których zahaczymy o coś ostrzejszego lub będziemy narażeni na kontakt z substancjami chemiczny czy tłuszczami zwierzęcymi. Wszystkie te sytuacje skłaniają do zakładania długich, odpornych spodni, które są dedykowane wyłącznie do tej pracy.

Spodnie robocze monterskie sprawdzą się doskonale, ponieważ wykonane są z mocnego materiału, który jest odporny na rozcięcia i przetarcia. Jednocześnie są wygodnie dopasowane do kształtów ciała i zapewniają kilka poręcznych kieszeni, na które każdy znajdzie odpowiednie zastosowanie.

Rękawiczki

Decydując się na pracę w gospodarstwie rolnym, nie możemy też zapomnieć o ochronie dłoni. Wiele substancji może pozostawić na rękach długotrwałe przebarwienia, odciski czy inne ślady, a niektóre stosowane chemikalia, jak środki ochrony roślin, nigdy nie powinny być dotykana gołą ręką. Dlatego też rękawiczki nitrylowe to jeden z niezbędnych elementów ochrony osobistej, który pomoże osłonić skórę przed kontaktem z niebezpiecznymi substancjami. Dodatkowo uprzyjemni też te prace, których po prostu nie chcielibyśmy wykonywać gołą ręką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here