Czym zajmują się lekarze flebolodzy

Nie wielu z nas ma świadomość czym dokładnie zajmuje się lekarz flebolog i czym właściwie jest flebologia. Jest to jedna z tych specjalizacji, które są najmniej znane, aczkolwiek lekarze zajmujący się flebologią wykonują niezwykle ważną pracę, ponieważ są oni odpowiedzialni za leczenie oraz profilaktykę układu żylnego. Krótko mówiąc, zajmują się oni diagnostyką naczyń żylnych oraz leczeniem wszelkich schorzeń wynikających z zaniedbań układu krwionośnego czego przykładem mogą być żylaki i zakrzepica.
Flebologia jest niezwykle prężnie rozwijającą się dziedziną medycyny, według ekspertów rozwój tej specjalizacji przyczyni się pozytywnie do długości życia ludzi na Ziemi.

Jak leczy się choroby żył?

Zator płucny, zakrzepy, problemy z tętnicami, nadciśnienie, pajączki. To tylko kilka konsekwencji, które mogą być wywołane nieleczonymi żyłami. Podczas konsultacji z flebologiem, lekarz najczęściej zaleci przeprowadzenie podstawowego badania, jakim jest badanie ultrasonografem Dopplera. Urządzenie to pozwala zobrazować stan żył i tętnic pacjenta. Dzięki podglądowi lekarz Flebolog może poprawnie dobrać terapię odpowiednią dla pacjenta. Diagnozując schorzenie specjalista może ocenić jak zaawansowane są zmiany żylne czyli jak niebezpieczne jest schorzenie. Leczenie najczęściej polega na przeprowadzanych regularnie zabiegach metodą laserową lecz może się również skończyć operacją.

Kiedy powinniśmy zgłosić się do flebologa?

Niestety w Polsce istnieje niewielkie zainteresowanie pacjentów stanem swoich żył, świadczą o tym badania przeprowadzone przez uczelnie medyczne, które mówią, iż nawet 40 procent polskich kobiet i 30 procent męskiej części społeczeństwa cierpi z powodu chorób żył. Związane jest z to z niskim poziomem edukacji zdrowotnej oraz złym stanem służby zdrowia. Jest to niezwykle niepokojące z racji na to, że nieleczone choroby żylne mogą spowodować nawet tak ciężkie do kuracji choroby, jak wszelkiego typu zatory oraz zakrzepy.Warto więc zainteresować się wizytą u flebologa, zwłaszcza gdy dzieje się coś niepokojącego. Jednym z objawów jest uczucie ciężkości oraz opuchlizna na powierzchni od łydek po stopy. Warto jest też zwrócić uwagę na występowanie bardzo niebezpiecznych tzw. teleangiektazji, są to kolorowe najczęściej fioletowe lub niebieskawe pajączki, które są objawem niebezpiecznej choroby. Podsumowując wszelkie problemy związane z nie komfortem żylnym powinny zostać rozwiązane przez specjalistę z dziedziny febologii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here