Badanie nasienia

Dzięki badaniom nasienia mężczyzna może w szybki i nieinwazyjny sposób sprawdzić swoją płodność. Jak naprawdę wygląda badanie nasienia? Ile kosztuje?

Gdzie wykonać badania nasienia?

Diagnostyka męskiej płodności polega głównie na wykonaniu badań nasienia, które pozwalają na ocenę jego podstawowych parametrów, między innymi ilości i jakości plemników w ejakulacie.

Gdy planowane jest badanie nasienia Katowice oraz Kraków to dwa miasta w południowej Polsce, gdzie można je przeprowadzić. Badania nasienia w Krakowie i Katowicach są oferowane głównie w klinikach leczenia niepłodności.

Oddanie nasienia do badania – w klinice i w domu

Mężczyzna, który chce wykonać badanie nasienia, może oddać je do analizy albo bezpośrednio w klinice, albo też w domu. Na czym polegają te dwie metody badania?

Zalecane jest wykonanie badań nasienia w klinice, ponieważ wtedy może być ono od razu poddane analizie, co pozwala na uzyskanie dokładniejszych wyników. Pacjent otrzymuje wtedy sterylny pojemnik na nasienie i może oddać je w specjalnie przygotowanym do tego celu, komfortowym, zamykanym na klucz pomieszczeniu.

Próbkę nasienia można oddać także w warunkach domowych, jednak bardzo ważne jest, aby dostarczyć ją do laboratorium w ciągu 30 minut. Materiał na czas transportu powinien być przechowywany w temperaturze ciała, ponieważ jego nieprawidłowa temperatura może wpłynąć na wynik.

Jak przygotować się do badań nasienia?

Należy pamiętać o tym, że badanie nasienia wymaga 3-5 dni wstrzemięźliwości seksualnej przed jego wykonaniem. W tym czasie nie należy także pić alkoholu.

Przed badaniem należy przekazać informacje o niedawno zażywanych lekach oraz podejmowanych zachowaniach, ponieważ mogą one wpłynąć na wyniki.

Badanie nasienia Kraków, Katowice – ile kosztuje?

Gdy chodzi o Badanie nasienia kraków i Katowice oferują je w cenach rozpoczynających się od około 150-180 złotych za podstawową analizę.

Rozszerzona diagnostyka związana jest już z wyższym kosztem. Dotyczy to między innymi badań jak testy HBA, badań MSOME, fragmentacji DNA plemników, posiewu nasienia na bakterie i grzyby. Dla diagnostyki jak rozszerzone badanie nasienia Katowice i Kraków oferują je w cenach od około 60 złotych do 400 złotych za jeden parametr.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here