Czy opłacalne jest inwestowanie w grunty?

Według wskazań ekspertów nie mam bardziej pewnej formy inwestycji jak inwestycja w grunty. Zdecydowanie jest to jeden z najstarszych sposobów lokowania pieniędzy, który także dzisiaj jest bardzo popularny. Dlaczego warto zdecydować się na kupno ziemi?

Grunty to szczególne nieruchomości – to dobro skończone, o czym możemy już teraz przekonać się w miastach, gdzie brakuje nowych przestrzeni do budowania. Stąd grunty w atrakcyjnych lokalizacjach kosztują tak dużo i nawet pomimo wysokich cen szybko znajdują zainteresowanych zakupem, na przykład wśród deweloperów. Jako że miasta rozrastają się, także grunty podmiejskie zyskują na wartości i to właśnie one są obecnie chętnie kupowane przez inwestorów.

Długoterminowy zysk z gruntów

Jeżeli chcemy zdecydować się na zainwestowanie w grunty, powinniśmy pamiętać o tym, żeby traktować je jako inwestycję długoterminową, ale za to bardzo opłacalną. Według danych GUS w ostatnich latach ceny ziem rolnej rosły nawet o 20 procent w skali roku. Co ważne, grunty są też dobrze odporne na różnego rodzaju kryzysy gospodarcze i nie tracą wtedy tak bardzo na swojej wartości.

W jaką ziemię warto inwestować?

Ceny działek zależne są od szeregu zróżnicowanych czynników. Największy wpływ na ceny ma lokalizacja – im bardziej atrakcyjna, tym za działkę zapłacimy czy dostaniem więcej. Właśnie dlatego często inwestuje się ziemie w miastach i ich okolicach. Także dobrym pomysłem są miejscowości turystyczne, gdzie ceny także atrakcyjnie rosną. Na cenę ma też wpływ rodzaj działki – mniej zapłacimy za działki rolne, ale możemy łatwiej dzielić je na mniejsze. Więcej z kolei kosztują działki budowlane, uzbrojone.

Samemu czy z ekspertem?

W ziemię możemy inwestować samodzielnie, ale możemy też szukać pomocy u doradców, na przykład w firmie Wealth Solutions. To tutaj możemy otrzymać profesjonalne wsparcie w doborze najlepszych gruntów w przyszłościowych lokalizacjach, a także wsparcie formalne niezbędne przy zawieraniu transakcji. Dokładne informacje znajdziemy na stronie internetowej Wealth Solutions.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here