Etiopia jest jednym z najbardziej znanych afrykańskich państw. Być może powodem jej popularności jest fakt, że turystyka tego kraju prężnie się rozwija, coraz bardziej otwierając się na przyjezdnych z innych części świata. Nie powinna zatem dziwić liczba wyjazdów, jakie mają do zaoferowania liczne biura podróży, a które można znaleźć w internecie po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „Etiopia wycieczka„. Jeśli już zdecydowaliśmy się obrać cel naszej podróży w rejony wschodniej Afryki, to możemy śmiało kupować wczasy, a następnie zacząć przygotowywać się do wyjazdu. Jak to zrobić? Oto kilka praktycznych wskazówek.

1. Zadbaj o swój paszport

Paszport to najważniejszy dokument każdego turysty, ponieważ to właśnie na jego podstawie będzie się on legitymował przed władzami obcych państw. Nic zatem dziwnego, że o jego ważność należy zadbać już kilka miesięcy przed wylotem. Zgodnie z wymogami etiopskiego rządu paszporty obcokrajowców muszą być aktualne przez co najmniej 6 miesięcy od momentu przyjazdu. Powinny mieć także przynajmniej 1 wolna strony po to, aby na miejscu móc wkleić w nie wizę.

2. Nie martw się na zapas wizą

Wizę, jako dokument uprawniający do wjazdu na terytorium Etiopii, można zdobyć dopiero na granicy państwa, dlatego nie ma potrzeby wcześniejszego jej zdobywania. Warto jednak zabrać ze sobą większą kwotę gotówki, ponieważ cena za wydanie tego dokumentu to standardowo 50 dolarów amerykańskich, czyli prawie 700 złotych.

3. Zadbaj o siebie

Przy każdej podróży na inny kontynent istnieje znacznie większe ryzyko zarażenia się jakąś tropikalną chorobą, która dla nieprzyzwyczajonych do niej Europejczyków może być śmiertelnie groźna. Dlatego, mimo że według polskiego prawa nie ma takiego obowiązku, przed wyjazdem do Etiopii warto zaszczepić się przeciw malarii. Ministerstwo Zdrowia zaleca również rozważyć opcję zaszczepienia się przeciw żółtej gorączce.

4. Weź gotówkę

Mimo iż coraz więcej punktów handlowych w głównych miastach Etiopii dysponuje terminalami do wykonania płatności kartą, to w zdecydowanej większości sklepów, a szczególnie na targach nie ma takiej możliwości. Bezpieczniej jest więc posiadać przy sobie gotówkę- najlepiej w jak najmniejszych nominałach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here